Кутовий: Урядовий законопроект про обіг земель не передбачає продажу землі сільськогосподарського призначення

Відповідно до законопроекту про обіг земель з кожного перепродажу власнику паю з права оренди повинні віддати 10%, заявив міністр аграрної політики та продовольства України

Законопроект про обіг сільськогосподарських земель, розроблений Міністерством аграрної політики і продовольства, не передбачає продаж земель сільськогосподарського призначення. Про це в ефірі "5 каналу" заявив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

"Ми підготували законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення, який не передбачає продажу землі. Це дуже важливо, тому що багато де маніпулюють цим питанням. Ми пропонуємо, щоб було право продажу, права оренди на землю – от я орендую землю і я можу це право комусь перепродати. Сьогодні фактично так і відбувається, але через перепродаж корпоративних прав у толок, які володіють великими масивами землі. А маленький фермер не може цього зробити. Ми пропонуємо перепродавати право, тобто людина як отримувала гроші за пай, так і отримуватиме. Єдине, що людина, яка користується цим паєм, може перепродати це право комусь іншому, крім того, вона має право заставити це право в банку. Але договірні умови з власниками паїв не змінюються", – заявив він.

Кутовий додав: "Крім того, у своєму законопроекті ми запропонували, щоб не було спекулятивної хвилі, з кожного перепродажу власнику паю з права оренди повинні віддати 10%".

Як повідомляв 5.ua, на Миколаївщині виділять майже 4 тис. га землі для учасників АТО.

Попередній матеріал
США: "чистка" турецької армії шкодить боротьбі з "Ісламською державою"
Наступний матеріал
ГУР: російські найманці на Донбасі вкотре зазнали втрат

Антикорупційне бюро викрило схему махінацій з держземлею на 50 млн

Кутовий розповів чи продовжать ще раз мораторій на продаж землі - інтерв'ю

На Київщині замість бійців АТО землю отримали забудовники

Гройсман: Територіальні громади отримають право розпоряджатись своєю землею