Курси валют. Що далі? (РЕПОРТАЖ)

  Торги на міжбанку закрилися рекордно низькою вартістю гривні. 6,50 за долар, а то й більше. Такого ще не було за всю історію національної валюти. Драматизму ситуації додає те, що саме міжбанк вже за кілька днів цілковито визначатиме офіційний курс. Тим часом, зі звичайних обмінників долар зник начисто. Біля них тупцяють черги, а для тих кому дуже треба - пропонують свої послуги спекулянти.
  Ольга Кошеленко, 5 канал: "Так низько вона ще нікола не падала. Сьогодні офіційний курс гривні - найменший за всю історію існування національної валюти. НБУ продає долар за 6 гривень 17 копійок. В обмінниках - дорожче. Але тут їх не купити".

  Біля обмінника на Хрещатику - черга. Ось цьому хлопцеві пощастило купити долари.

  Цьому хлопцеві щастить завжди - бідкається інший мисливець за американською валютою. У пошуках зелених він провів цілий день і помітив тенденцію.

  Люди у черзі стверджують - тут працюють валютні спекулянти. Упродовж 30 хвилин цей юнак спортивної зовнішності двічі купив валюту, ненадовго відходив і знову повертався. До камери завжди спиною.

  Що буде із гривнею далі? І чи з`явиться долар у вільному обігу? Нацбанк видав постанову, згідно із якою від 28 листопада офіційний курс валют визначатиметься за підсумками торгів на міжбанку напередодні. Відтак курси НБУ та обмінний будуть однаковими. Для економіки - це добре, - переконаний міністр фінансів.

  А чого очікувати простим громадянам - отримати коментар від Нацбанку упродовж дня "5 каналу" не вдалося. Експерт Віктор Лисицький прогнозує - гривня ще здешевшає, а тижні за два стабілізується. Передбачити її вартість не береться. Утім резону геть знецінювати українську валюту у банків нема. Адже половина усіх кредитів - гривневі.

  Порада від експерта тим, хто кинувся купувати долари не заради поверенення кредитів, а задля накопичення - пригальмувати. Курс змінюватиметься, за півроку-рік гривня почне додавати у вазі. Будь-які ігри з державою на гроші - небезпечні. 

  Ольга Кошеленко, Андрій Верстюк та Олександр Дмитрієв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.46Мб)
  Попередній матеріал
  Кримський етнографічний музей потребує 2 млн грн на ремонт (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Чергові непорозуміння щодо газу між Україною та Росією. Хроніка дня (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...