Гроші
Гроші Shutterstock

Курс зростає – скільки коштуватиме долар у 2022 році та які чинники впливатимуть на ціну валюти

Читайте по-русски
Нацбанк ще 6 років тому відмовився від фіксованого курсу

У середньому на 50-70 копійок подорожчав долар із початку січня. Найбільший стрибок відбувся цього тижня. Ще в понеділок в обмінниках за зелений просили 27 гривень 40 копійок. Нині вже ближче до 28 гривень. Які причини валютних коливань – дізнавалася журналістка "5 каналу" Ганна Рибалка. 

У найближчі кілька днів "зелений" може перетнути позначку в 28 гривень. Нині в обмінниках просять 27 гривень 95 копійок. 

На 13 січня Нацбанк встановив офіційний курс долара на рівні 27 гривень 70 копійок. А от в обмінниках традиційно просять більше. Долар підскочив на початку цього тижня. Деяких українців це наполохало. 

Економісти називають стрибок американської валюти – звичним явищем для початку року. Так, у перших числах січня 2022-го за курсом НБУ один долар коштував 27 гривень і 20 копійок. Уже 6 січня – 27 гривень 40 копійок. 10-го числа – 27,5 гривні. А 13 січня ще вище – 27 гривень сімдесят копійок. 

"Той рух, який ми спостерігаємо, – це стандартний результат бюджетної політики. Коли бюджет витрачає шалені кошти останні тижні року. Так просто традиційно проводиться розпис бюджету України. В результаті купа гривні вивалюється в систему. І, власне, це завжди призводить до тиску на національну валюту", – пояснює інвестиційний банкір Сергій Фурса. 

Ще одна причина коливань валюти – східний сусід. Росія стягує війська до наших кордонів, і це лякає інвесторів. 

"Є другий чинник, характерний саме цього року. Це геополітична ситуація. Ризик посилення військової агресії щодо України", – пояснює виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський. 

"Частково є інвестори, які виходять з української гривні. Є багато інвесторів, які сидять в українських державних облігаціях. З іншого боку – населення намагається перевести свої гривневі запаси в долари, бо вважає, що це є більш надійним", – розповідає економіст, член "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзин.

Щоби вгамувати зростання "зеленого", на початку 22-го НБУ продав на валютному ринку 100 мільйонів доларів. Такі обсяги продажу – не є критичними для держави, пояснюють експерти. Бо міжнародні резерви Нацбанку – 30 мільярдів доларів. 

"Можна говорити про цей діапазон 27-28. Хоча зараз ніхто не тримає цифри круглі. Можливо, що курс буде виходити за ці межі. Я б не очікував. Якщо не буде якихось форсмажорних ситуацій на фронті, то будуть коливання кілька відсотків", – пояснює виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

У межах 28 або 28 з половиною гривень за долар США. Такий прогноз економістів та банкірів на 2022 рік. А от повернення до 26 з половиною гривень за "зелений", як було влітку-восени, очікувати не варто. 

"Умови зовнішньої торгівлі вже набагато гірші. У першу чергу – тому що імпорт збільшиться. І вартість імпортованої продукції, наприклад газу, збільшиться. І об'єм імпорту збільшиться, бо українці більше споживають", – каже інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Уже шість років як Нацбанк відмовився від фіксованого курсу. Його визначає ринок. Натомість НБУ має стримувати рівень інфляції. Торік вона сягнула до 10 відсотків. І це українці відчули на власному гаманці.

Ганна Рибалка, Василь Кобець. "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, раніше у Міністерстві економіки спрогнозували курс гривні на 2022 рік.

Попередній матеріал
"Я сподіваюся, що Україна – це правова держава і переслідування не буде": євродепутатка прокоментувала справу Порошенка
Наступний матеріал
Не в тому "відлига", що клуби творчої молоді партія дозволила – Забужко
Loading...
Гетманцев розповів, що чекає на українців, які куплять квартиру

Гетманцев розповів, що чекає на українців, які куплять квартиру

Тупицький задекларував 903 тис. грн зарплати від КСУ

Тупицький задекларував 903 тис. грн зарплати від КСУ

Тисячу за вакцинацію отримають українці віком 12-18 років

Тисячу за вакцинацію отримають українці віком 12-18 років

Тисяча за вакцинацію: два банки вже почали випускати пластикові картки

Тисяча за вакцинацію: два банки вже почали випускати пластикові картки

Сезон вуличного травматизму: у НСЗУ пояснили, які медичні послуги можна отримати безоплатно

Сезон вуличного травматизму: у НСЗУ пояснили, які медичні послуги можна отримати безоплатно

Підвищену зарплату поліцейські отримають уже наприкінці січня – Клименко

Підвищену зарплату поліцейські отримають уже наприкінці січня – Клименко