Конституційний Суд України
Конституційний Суд України Shutterstock

КСУ визнав незаконною конфіскацію товарів у зоні спрощеного митного контролю

  Читайте по-русски
  Також невідповідною Конституції визнана одна з норм закону про поліцію

  Конституційний Суд України у середу, 21 липня, визнав неконституційними статтю Митного кодексу про конфіскацію товару та норму закону про поліцію щодо попередження про можливість звільнення за скороченням.

  Про це інформує пресслужба КСУ.

  Уточнюється, що після звернення громадянки Олени Одінцової було ухвалене рішення про неконституційність абз. 2 ст. 471 Митного кодексу України. Згадані положення стосуються конфіскації заборонених або обмежених до переміщення товарів у зонах спрощеного митного контролю.

  Крім того, за іншою скаргою була визнана неконституційною норма п. 8 р. XI "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про Національну поліцію". Там мовиться про попередження співробітників органів внутрішніх справ про можливе майбутнє звільнення за скороченням штату.

  Водночас КСУ визнав відповідним Конституції положення ч. 10 ст. 294 Кодексу про адміністративні порушення в частині набуття чинності постанов суду. Мовиться про те, що постанови Апеляційного суду набувають законної сили негайно після їх винесення, є остаточними та оскарженню не підлягають.

  Тексти ухвалених Конституційним Судом рішень будуть опубліковані на офіційному сайті вже 22 липня.

  Як повідомляв 5.UA, КСУ закрив провадження щодо конституційності карантину вихідного дня.

  Попередній матеріал
  Шпигував на користь Росії: мешканця Сєвєродонецька засудили до 8 років
  Наступний матеріал
  Стала відома дата зустрічі Зеленського та Байдена у Вашингтоні
  Loading...