ddr.minjust.gov.ua

Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Міфи та реалії

  Останнім часом у медіа-просторі шириться дедалі більше чуток про новий інститут Міністерства юстиції. Часто інформація просто суперечить одна одній

  Наші журналісти вирішили з’ясувати, як працює Комісія, та розібратися: що у пресі правда, а що – перекручена інформація.

  Міф № 1: Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації заміняє суд.

  Правда: Комісія покликана скасовувати незаконні реєстраційні дії. На цьому її компетенція закінчується. Але саме завдяки цим повноваженням вона здатна рятувати майно від рейдерів. Якщо Ваше право власності, наприклад, на Вашу нерухомість хтось "випадково" перереєстрував на себе, то Комісія має повноваження таку дію скасувати. Орган жодним чином не вирішує корпоративні спори.

  Але, у випадку, коли Ваше питання стосується саме дій реєстраторів, Комісія дійсно виступає альтернативою судового позиву.

  Міф № 2: Комісія задовольнила тільки 10% скарг.

  Правда: З 1100 звернень, що на сьогодні надійшли до Комісії (за офіційною інформацією прес-служби Міністерства), більшість за своєю структурою не були скаргами на дії реєстратора, а стосувалися корпоративних спорів, були складені як звернення громадян, за своє суттю не стосувалися компетенції Комісії. Тому такі скарги переправляються до головних територіальних управлінь юстиції, або ж не допускаються до розгляду по суті, оскільки вони не відповідають вимогам закону.

  Наразі Комісією задоволено близько 150 скарг, що стосувалися компетенції цього органу. По суті Комісією розглянуто понад 250 скарг. Були скасовані незаконні реєстраційні дії. 

  Міф № 3: Комісія не притягує реєстраторів–порушників до відповідальності.

  Правда: Якщо колегіальний орган встановлює, що реєстратор здійснив незаконну дію, то порушнику блокують доступ до Реєстру терміном на 1, 3 чи 6 місяців, залежно від того, чи реєстраційна дія була помилковою, чи такий інцидент стався не вперше, або ж є навмисним. Злісним порушникам доступ анулюють назавжди.

  Більше того, інформацію про реєстраторів, що злісно порушують закон, передають до правоохоронних органів.

  Міф № 4: Комісія недостатньо ефективний орган у боротьбі з рейдерством

  Правда: Лише за останній місяць Комісія шляхом скасування неправомірних реєстраційних дій повернула майно компанії Bunge, Novus, UniCreditBank.

  Загалом з початку року Мін’юст врятував від рейдерських зазіхань активи на суму 125 мільярдів гривень.

  Міф № 5: Виключно діяльності Комісії достатньо для вирішення проблеми рейдерства

  Правда: Авторитетні бізнес-асоціації наполягають на комплексному вирішенні питання. Необхідно залучати правоохоронні органи, вносити зміни до існуючого законодавства. Експерти стверджують: Комісія орган ефективний, але за своїми повноваженнями не здатний самостійно повністю вирішити проблему рейдерства в Україні.

  Попередній матеріал
  "Ми не зможемо довести факт тортур чи тиску": адвокат розповів про шанси на обмін бранця Кремля
  Наступний матеріал
  Полторак нагородив працівників Центру розвитку ЗСУ: "Маю великі сподівання на ваш підрозділ"
  Теги:
  Loading...

  У Мін'юсті розповіли про ефективність Комісії з розгляду скарг на дії Державного реєстратора

  У ВР зареєстрували новий законопроект про діяльність ТОВ – на що чекати підприємцям