Facebook / Олександр Клименко

Клименко, який зі скандалом утік з України, про "Сім'ю": так я дивився фільм "Хрещений батько"

  Колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко заперечує, що був однією з ключових фігур в так званої "Сім'ї", тобто політико-економічній групі Олександра Януковича. 

  Про це розповів Клименко в інтерв'ю виданню "Вести".

  "Ніякого бізнесу, ніяких спільних інтересів, як ви говорите, з "Сім'єю", у мене не було. Так, я знав ще в Донецьку Олександра Вікторовича. Але в Києві наш контакт практично був зведений до нуля - було, може бути, пару зустрічей. Але ніяких тісних відносин з Олександром Вікторовичем у мене ніколи не було. І зараз вже точно немає ", - сказав він.

  Само слово "Сім'я" він називає шаблоном, а також додав: "Я дивився фільм Хрещений батько".

  Клименко також заперечує, що відмивав 77 млрд. гривень для "Сім'ї " Януковича.

  "Це була ціла система людей, які не рік і не два, і навіть не п'ять будували бізнес на переведенні в готівку, і цілі ланцюжки були задіяні. Корумповані чиновники, співробітники банків, співробітники правоохоронних органів", - заявив Клименко.

  На питання про так звану Програму з розготівковування, що існувала при Януковичі і за допомогою якої підприємці йшли від оподаткування нібито за допомогою "Сім'ї" за певний відсоток, екс-міністр відповів:

  "Програма - це ярлик, спеціально придуманий, мабуть, щоб вразити громадськість. Але судячи з того, що про неї пишуть, йдеться про майданчиках по переведенні в готівку. Ця система розготівковування, або, якщо хочете, Програма, існувала і до мене".

   На питання про крісло з його кабінету, про яке писали журналісти, він заперечив, що воно коштує 70 тисяч євро. 

  "Наприклад, крісло, про який всі написали, що воно коштує 70 тис. євро. Але насправді воно коштувало в десятки разів менше - не більше 5 тисяч - і було придбано мною ще в 2004 році".

   

  Також екс-міністр зазначив, що на відео інциденту в аеропорту прикордонників із ним та генпрокурором Віктором Пшонкою він, не тікав з України, а намагався забрати свої документи. Натомість йому відмовили і почалася стрілянина. Тож він переконує, що "природно, коли будь-яка людина захоче покинути місце подібного інциденту".

  Нагадаємо, що Олександр Клименко знаходиться у списку членів колишнього уряду Віктора Януковича, проти якого висунуті звинувачення у порушенні прав людини та корупції. Євросоюз назвав його серед тих, на кого поширюється заборона на в'їзд до ЄС і замороження рахунків. 

  Також нагадаємо, що за фактом спротиву прикордонникам у аеропорту було відкрито кримінальне впровадження. 

  Попередній матеріал
  Турчинов: Росія не збирається виконувати Женевські домовленості
  Наступний матеріал
  США оприлюднили фото з доказами присутності російських спецслужб на Сході України
  Теги:
  Loading...