Китайська економіка поступово сповільнюється

  Темпи зростання китайської економіки сповільняться в 2015 році до 7,1%.

  Про це повідомляється у щорічній доповіді Народного банку Китаю.

  "Китайська економіка переживає період трансформацій, що веде до уповільнення темпів її розвитку", - прокоментував публікацію даних головний економіст Народного банку Китаю Ма Цзюнь.

  Він зазначив, що уповільнення темпів зростання в першу чергу відбудеться через зниження припливу інвестицій в китайський ринок нерухомості.

  "Однак, незважаючи на це, показник зайнятості та рівень цін протягом року будуть зберігати стабільність, у китайської економіки з'явиться більше передумов для стабільного зростання", - пояснив Цзюнь.

  У доповіді Народного банку Китаю наголошується, що завдяки відновленню темпів зростання світової економіки за підсумками наступного року варто очікувати збільшення китайського експорту.

  При цьому темпи зростання індексу споживчих цін у Китаї - ключовий показник рівня інфляції в країні - повинні становити 2,2%. Цзюнь нагадав, що за підсумками цього року темпи зростання CPI можуть становити 3,5%.

  У Китаї відбувається поступове уповільнення темпів зростання національної економіки. Так, в 2010 році цей показник був на рівні 10,4%, в 2011 році - 9,2%, а в 2012 році - 7,8%.

  За підсумками 2013 року темпи зростання економіки Китаю сповільнилися до 7,7%, а цього року вони прогнозуються на рівні 7,5%

  Попередній матеріал
  За день бойовики чотири рази обстріяли населені пункти та позиції сил АТО
  Наступний матеріал
  Європа обурена арештами журналістів в Туреччині

  США та Китай домовилися уникати військових зіткнень - WSJ

  Китай готовий виділити Україні ще $3,5-4 млрд - Швайка

  Китай збирається інвестувати $100 мільйонів в український завод

  Китайські фанати купують медичні довідки, щоб дивитися футбол замість роботи