Дмитро Фірташ фото Українська правда

Іспанія припинила кримінальну справу проти українського олігарха Фірташа – причини

  Читайте по-русски
  Слідству забракло доказів

  В Іспанії закрили кримінальну справу проти українського олігарха Дмитра Фірташа. Про це пише DW з посиланням на El Confidencial.

  Зазначається, що таке рішення прийняли через брак доказів.

  Повідомляється, що судове слідче управління № 21 Барселони здало в архів кримінальну справу, порушену проти Дмитра Фірташа п'ять років тому.

  "Суддя обґрунтував своє рішення пропозицією самого слідства, яке призупинило справу ще 30 жовтня 2019 року. Слідство виходило з того, що антикорупційна прокуратура Іспанії – ініціатор кримінального переслідування Фірташа – не надала "вагомих доказів" провини підозрюваного. Олігарха звинувачували у відмиванні великих сум грошей на території Іспанії і "членство в злочинному співтоваристві", – пише видання.

  Слідче управління Барселони двічі, починаючи з 2017 року, направляло до Австрії, де знаходиться Фірташ, запит на його екстрадицію до Іспанії і двічі отримувало відмову, зазначає El Confidencial. Земельний суд Відня вважав "непереконливими" аргументи іспанської сторони. Йшлося, зокрема, про підозри, що Фірташ купив дорогу нерухомість у провінції Малага за "гроші сумнівного походження", "відмивання таким чином" кілька мільйонів євро.

  Нагадаємо, українського бізнесмена та олігарха Дмитра Фірташа затримали у Відні в березні 2014 року за запитом США. Однак згодом відпустили під заставу у 125 млн євро. ФБР звинувачує громадянина України в тому, що він давав індійським чиновникам хабарі за дозвіл на розробку титанового родовища. Вимагає його екстрадиції й Іспанія. Тамтешня антикорупційна прокуратура підозрює Фірташа у відмиванні великих сум грошей.

  Попередній матеріал
  Німецькі тест-системи для виявлення коронавірусу направили у 8 областей України – перелік
  Наступний матеріал
  Кабмін відновив Мінветеранів та створив Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій
  Loading...