metalobruht.com

Імпорт української сталі не є загрозою для турецьких металургів – ЗМІ

  Турецьким сталеварам не варто побоюватися українських колег одразу з кількох причин

  Поставки української металопродукції до Туреччини не несуть загроз для місцевої металургійної галузі. Такий висновок робиться в матеріалі видання "Бізнес" – "Україна отримала шанс на розширення експорту".

  Влада України у 2017 році домовилася з Євросоюзом та Канадою про створення зон вільної торгівлі, пише видання, і вже наближаються до завершення переговори стосовно підписання ЗВТ з Туреччиною та Ізраїлем. "Зараз, на останніх раундах переговорів, обговорюються так звані переліки "чутливих товарів", які й складають експортний потенціал нашої країни… Що стосується Туреччини, з цією країною вже погоджено 20 тис. з 22 тис. позицій, а в перелік "чутливих", крім сільського господарства, потрапила і металургія", – зазначає автор статті.

  Як вказує видання, наразі ввізні мита на імпорт українського металопрокату в Туреччину діють і складають: на плоский прокат – 9-10%, на напівфабрикати (сляби і заготовку) – 22%, на арматуру та катанку – 25-31%. Як пише автор, Україні випав шанс позбутися мит у рамках угоди про Зону вільної торгівлі з Туреччиною. На думку експертів, лобісти з Турецької асоціації виробників сталі виступають головним опонентом укладення Угоди про ЗВТ між Туреччиною і Україною, пропонуючи з майбутньої Угоди виключити сталевий прокат, оскільки він може негативно вплинути на місцеву металургію, особливо з огляду на географічну близькість двох країн.

  "Мито на арматуру і катанку фактично є загороджувальним", – підкреслив заступник директора ДП "Укрпромзовнішекспертиза" Сергій Поважнюк. У той же час аналітики та гравці ринку відзначають, що турецьким сталеварам не варто побоюватися українських колег одразу з кількох причин. По-перше, втрата ряду металургійних потужностей на окупованій території Донбасу в 2017 році призведе до значного зниження виплавки сталі. По-друге, внутрішній ринок України потребує дедалі більших обсягів металопродукції для підтримки існуючої інфраструктури та створення нових об'єктів.

  Крім того, за інформацією видання, експорт українського металопрокату до Туреччини і так демонструє стійке зниження протягом останніх трьох років.

  Попередній матеріал
  "Бізнес на крові": У Росії організовують "туристичні тури" в ОРДО – Тимчук
  Наступний матеріал
  Корчак розповіла, чому не затверджуються результати перевірки е-декларацій
  Теги:
  Loading...