Валерія Гонтарєва НБУ

Гонтарева назвала ТОП-7 здобутків Нацбанку за минулий рік

  Цьогоріч НБУ очікує швидші темпи зростання економіки, ніж прогнозувалося раніше

  У вівторок, 7 лютого, під час зустрічі з членами Американської торгової палати в Україні (American Chamber of Commerce in Ukraine) голова Нацбанку Валерія Гонтарева назвала головні досягнення НБУ за минулий рік. Про це інформує прес-служба регулятора на сторінці у Facebook.

  Зокрема, вона повідомила наступне:

  1. Головне досягнення минулого року – Національний банк досяг встановлених інфляційних цілей. Споживчі ціни у 2016 році зросли на 12,4%, що відповідає встановленим цільовим орієнтирам.
  2. На 2017 рік Національний банк переглянув прогноз інфляції убік збільшення до 9,1%. Цей прогноз залишається у межах встановлених цілей на 2017 рік – 8+-2%.
  3. Уже рік, як НБУ поступово і обережно знижує облікову ставку, і ставки за кредитами також зменшуються. "Але пришвидшити цей процес – означає знехтувати нашими інфляційними цілями й проігнорувати ризики для цінової та фінансової стабільності. Банки мають надлишкову ліквідність, проте на заваді відновленню кредитування стоять такі чинники, як наявні юридичні ризики при кредитуванні, високе боргове навантаження, а також необхідність здійснити капіталізацію банків", – зазначила чільниця НБУ.
  4. У 2017 році НБУ очікує швидші темпи зростання економіки, ніж прогнозувалося раніше – на 2,8% (попередній прогноз – 2,5%).
  5. НБУ розробив концепцію нової моделі валютного регулювання та дорожню карту її запровадження. Відповідно до плану-графіку проекту, перший проект закону буде представлений в другому кварталі 2017 року.
  6. Лібералізація системи валютного регулювання відбуватиметься поступово – у декілька етапів, які можуть проходити паралельно: спочатку будуть зняті обмеження з експортно-імпортних операцій та прямих іноземних інвестицій, потім - із портфельних інвестицій та потоків боргового капіталу, і лише на останньому етапі - з фінансових операцій фізичних осіб за кордон.
  7. Спільний з Міністерством фінансів пріоритет – розробка та імплементація нової стратегії державних банків. Це питання особливо актуальне у зв’язку з переходом "Приватбанку" у державну власність.

  Крім того, Гонтарева пояснила, що скорочення міжнародних резервів України на 0,6% за місяць (до $15,445 млрд) зумовлене тимчасовими сезонними чинниками на міжбанківському валютному ринку, а також необхідністю здійснення платежів за державним боргом.

  Попередній матеріал
  Князєв: Встановлено ймовірне місце, з якого підривник міг спостерігати за вибухом автомобіля Шеремета
  Наступний матеріал
  Загострення під Авдіївкою: Тука розповів, що бойовики планувати зробити у місті
  Loading...

  Нацбанк змінив умови докапіталізації для банків

  У Нацбанку розповіли про двоякий економічний ефект від підвищення "мінімалки"

  У НБУ повідомили про дефіцит поточного рахунку платіжного балансу у 2016-му та назвали причини