5.ua

Глава НБУ розповів, як розподілять кредитні кошти від МВФ

  Голова Національного банку Степан Кубів упевнений, що вже найближчими днями Україна отримає перший транш від Міжнародного валютного фонду, розмір якого становитиме близько 3,19 млрд. доларів США.
  Про ці слова очільника  НБУ 5 травня повідомили у спеціальному прес-релізі.

  "Спільні зусилля фахівців Національного банку, Уряду України та Міжнародного валютного фонду зробили можливим отримання такої фінансової підтримки МВФ, – сказав Степан Кубів. – Ми усвідомлюємо всю повноту нашої відповідальності та ставимо перед собою амбітні завдання, серед яких реформування фінансового сектору та забезпечення надійної, прозорої та стабільної роботи банківської системи України, що у свою чергу допоможе нашій країні продемонструвати в недалекому майбутньому стійке економічне зростання".

  Він зазначив, що понад  $1 млрд. з першого траншу будуть зараховані до золотовалютних резервів Національного банку, що дасть змогу зміцнити фінансову систему нашої країни. Решту коштів отримає бюджет для стабілізації макроекономічної ситуації та фінансового стану України.

  Також Степан Кубів зауважив, що надходження коштів від міжнародного співтовариства стане позитивним сигналом як для іноземних інвесторів, так і для вітчизняного бізнес-середовища, що сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату та посиленню стабільності національної валюти – гривні.

  "Ця програма відкриває нові можливості для більш широкої фінансової підтримки міжнародних фінансових інституцій",  – зазначив Степан Кубів. 

  Як відомо, 30 квітня цього року Рада директорів МВФ схвалила надання Україні дворічного кредиту за програмою standby у розмірі $17,01 млрд. для підтримки економічної програми українського уряду з відновлення макроекономічної стабільності та забезпечення економічного зростання.
  Попередній матеріал
  Путін заборонив матюкатись і критикувати СРСР
  Наступний матеріал
  Джемілєв: утікачі з Криму потерпають від нестачі житла