5.ua

Глава Мінфіну розповіла, які пенсіонери платитимуть зі своїх пенсій податок

  Оподаткування пенсії буде здійснюватися лише за умови, що вона перевищує три мінімальні зарплати зараз це становить 3654 грн).

  Про це у своєму блозі на сторінці Facebook написала міністр фінансів України Наталія Яресько і додала, що в Україні лише 3,3% пенсіонерів отримують пенсії більше зазначеної суми; а середня пенсія в Україні становить 1523 грн.

  "Ще раз хочу звернути вашу увагу на питання оподаткування пенсій: ми знизили поріг для оподаткування пенсій з 10 тис грн до трьох мінімальних заробітних плат (на сьогодні це 3654 гривні). Оподатковуватися буде не вся пенсія, а лише сума, яка перевищує 3654 грн. Наприклад, якщо пенсія становить 4 тис. грн, то 3654 грн не оподатковується, а решта суми 346 грн оподатковується ставкою 15%", –написала Яресько.

  "Крім того, важливо зазначити, що середня оподатковувана заробітна плата в Україні становить 3534 грн, середня оподатковувана заробітна плата в секторі охорони здоров'я є 2455 грн, у сфері освіти – 2710 грн", – додає міністр.

  За словами міністра фінансів, під нововведення потрапляють в основному спеціальні пенсії колишніх парламентаріїв, міністрів, суддів та інших осіб.

  "Приблизно 97% українських пенсіонерів не буде оподатковуватися відповідно до цієї нової норми регулювання. Завдання уряду – підтримка найбільш незахищені верстви населення", – наголосила Яресько.

  Попередній матеріал
  Гірники шахти ім. Засядька змогли піднятись на поверхню
  Наступний матеріал
  Госпіталізовано 45 киян з Бортничів за підозрою у гострій кишковій інфекції

  У Мінфіні пояснили, як буде оподатковуватися пенсія за новим законом

  Мінфін: Єврокомісія може дати Україні 1,8 млрд євро до початку 2016 року

  Мінфін відмовляється прогнозувати курс гривні на наступний рік

  Пенсіонери на окупованих територіях виступають проти "ДНР-ЛНР"