neftegaz.ru

"Газпром" викупив усі акції "Південного потоку"

  Російський "Газпром" оголосив у понеділок, що викупив усі частки своїх західних партнерів у проекті будівництва газогону "Південний потік", від якого Росія відмовилася.

  Проце повідомляє "Радіо Свобода".

  "Як заявив "Газпром", що був власником 50 відсотків акцій створеної для будівництва нафтопроводу компанії South Stream Transport B.V., вона завершила викуп решти 50 відсотків акцій у компаній Eni з Італії, Wintershall із Німеччини і EDF із Франції", - йдеться в повідомленні.

  Як зазначається, німецька компанія BASF, яка була партнером Wintershall у цьому проекті, заявила, що ціна, яку заплатив "Газпром", достатня, щоб відшкодувати витрати, вже інвестовані раніше в Німеччині у цей проект.

  Нагадаємо, на початку місяця РФ несподівано заявила про відмову від будівництва "Південного потоку" після того, як кілька країн-учасниць наразилися на вимоги Євросоюзу дотримуватися антимонопольного законодавства ЄС під час реалізації проекту газогону.

  Зокрема, це законодавство було порушене в угодах про будівництво ділянки газогону на території Болгарії, яка є членом Євросоюзу, і країні довелося зупинити здійснення проекту. Схожа ситуація була і в Сербії, яка не є членом ЄС, однак прагне стати його членом.

  Газогін мав на меті постачати російський газ до Європи в обхід України, яку Росія звинувачує у "крадіжках транзитного російського газу".

  Попередній матеріал
  Північна Корея вважає цілком виправданою анексію Криму Росією
  Наступний матеріал
  За час конфлікту на Донбасі загинули близько 5 тис. людей - ООН

  "Газпром" за рік видобув рекордно малий об'єм газу

  "Нафтогаз" повідомляє, що розрахувався з боргами із "Газпромом"

  Путін звільнив голову "Газпром-медіа" - ЗМІ

  Україна виплатить другий транш "Газпрому" до кінця 2014 року - Яресько