Дмитро Сенниченко, голова Фонду держмайна
Дмитро Сенниченко, голова Фонду держмайна 5 канал

Фонд держмайна підготував низку об'єктів до великої приватизації, чекає на рішення ВР – Сенниченко

Читайте по-русски
Державні підприємства є найбільшими корупційними годівничками, запевняє голова Фонду держмайна

Фонд державного майна підготував до приватизації низку великих об'єктів і очікує на погодження парламентом. Про це в ефірі ток-шоу "Дійові особи" на "5 каналі" сказав голова Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко.

"Якщо ми говоримо про велику приватизацію, то остання велика приватизація – це "Криворіжсталь", яка була в 2005 році, і відтоді не було великої приватизації. Ми зараз підготували декілька об'єктів і сподіваємося, можливо, днями буде рішення Верховної Ради і ми таки зробимо цю велику приватизацію", – пояснив він.

"Чому це важливо – тому що державні підприємства в Україні – це найбільша корупція, найбільша державна годівничка. Ними управляє незчисленна кількість державних органів. Тільки лист голови СБУ Баканова до прем'єр-міністра – там написано, що 175 мільярдів збитків принесли державні підприємства в 2019 році. Це можна було виплачувати середню зарплату лікарям і вчителям 35 тисяч", – зауважив голова ФДМ.

"Держава повинна бути справедливим суддею з сильними, професійними інституціями. Те, чим повинен управляти бізнес, має бути передане на прозорих аукціонах і встановлені справедливі податки, встановлене справедливе антимонопольне законодавство, і дуже бажано – справедливе правочинство", – вважає він.

Також Сенниченко пояснив, які державні підприємства підпадають під визначення "великої" приватизації.

"У законі про приватизацію 2018 року – непоганому – визначена класифікація. Стартова вартість чи балансова вартість активу, яка вища за 250 мільйонів гривень, – це велика приватизація. Але наприклад, навіть готель "Дніпро" був малою приватизацією, тому що його вартість акцій, які продавалися, була менша ніж 250 мільйонів. Але рівний доступ всіх покупців, справедливе розкриття інформації, конкуренція – дає справедливу ціну", – сказав очільник Фонду держмайна.

"Серед об'єктів великої приватизації цього року – Об'єднана гірничо-хімічна компанія, завод "Більшовик" – на жаль, не витримав багаторічного знущання над підприємством, залишилася фактично територія і кілька цехів, які працюють. Це готель "Президент", це Одеський припортовий завод, це залишки деяких спиртових заводів", – перерахував він.

"Це не велика, але масштабна приватизація – в Україні 78 спиртових заводів, Україна зробила шлях до демонополізації і реформи. Це була найбільша корупція серед країн східної Європи, тому що тільки Україна і Білорусь мали монополію на вироблення спирту. Десять мільярдів бюджет не отримував, 55% спирту – в тіні. Тому держава, Верховна Рада, ухвалила закон і Фонд держмайна реалізує цю державну політику", – додав Сенниченко.

Дивіться повний запис програми "Дійові особи":

Нагадаємо, в грудні минулого року прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд скасував заборону на продаж активів великої приватизації під час карантину.

За його словами, на приватизацію пропонують винести п'ять ТЕЦ, три обленерго, завод "Більшовик", Одеський припортовий завод, Об'єднану гірничо-хімічну компанію та "Президент-Готель". Запланований продаж державних підприємств дасть можливість збільшити надходження до бюджету на 12 млрд грн.

Попередній матеріал
44 дні війни: історія про місто Фюзулі і як Азербайджан планує відновити руїни – сюжет
Наступний матеріал
"Є тільки один варіант, але він потребує референдуму": експерт запропонував реальну модель судової реформи
Loading...