Експерти: дефіцит бюджету буде значно більшим

  Адекватний кошторис. Поки Уряд шукає позику в 31 мільярд гривень для покриття бюджетного дефіциту, у Секретаріаті Президента підрахували - дефіцит буде значно більшим. Із цим погоджуються експерти - дисбаланс між видатками та доходами зросте через занижені макроекономічні показники.

  Тому Банкова вкотре закликала змінити існуючий документ. Там нагадують, що узгодити зміни необхідно і з Міжнародним валютним фондом - аби не було проблем із отриманням другого траншу. А саме цих коштів, на думку експертів, має вистачити для компенсації дефіциту. У Секретаріаті запевняють - МВФ готовий продовжити кредитну лінію, якщо дефіцит зменшать до 1-го відсотка.  Більше того, там знають, як це зробити.

  Роман Жуковський, керівник Головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату Президента: "Була велика нарада за участю Міністерства фінансів та СБ, на який вони напрацювали цілу низку заходів, щодо скорочення неефективних державних видатків. Вони оцінили розрив у фінансуванні державного бюджету у 50 мільярдів гривень. А ці заходи, які на їх думку мали бути прийняті, скорочували цей розрив на 40 мільярдів гривень і 1% дефіциту державного бюджету вони пропонували залишити".

  Микола Івченко, фінансовий аналітик: "Показатель ВВП в бюджете завышен, он запланирован с ростом 0,4%, когда мы прогнозируем падение реального ВВП на 5-7%, занижен темп инфляции, занижен курс доллара на уровне 7. Соответственно, реальное невыполнение бюджета будет не на уровне 31 миллиарда гривен, а на уровне 50-60 миллиардов гривень".

  Попередній матеріал
  "Фаїна" прибула до порту Момбаса
  Наступний матеріал
  Податкова пропонує переглянути бюджет-2009
  Теги:
  Loading...