5 канал

Експерт – про захист ошуканих вкладників: "Можна було б знайти, куди були переведені ці активи, і 90% повернути"

Експерт прокоментував новий законопроект "Про внесення змін до закону про систему гарантування вкладів фізичних осіб"

За новим законопроектом компенсації ошуканим вкладникам будуть платити з кишень платників податків. Про таке в ефірі "5 каналу" заявив старший економіст Центру економічної стратегії Дмитро Яблуновський.

"Навіть самі співробітники і журналісти охрестили цей законопроект, як законопроект по банку Михайлівський. Тобто ми зараз кажемо про проблему одного конкретного банку. Це одноразовий законопроект, який має задовольнити інтереси 14 тис. вкладників цієї установи, а з іншого боку у нас є 43 млн українців інших, які є платниками податків, в яких є свої проблеми, які треба вирішувати. Але ми ставимо в пріоритет саме цих 14 тис. людей. Це одна проблема", – сказав Яблуновський.

За словами експерта, друга проблема, власне, чому саме платники податків. "Очевидно, що зараз фонду гарантування вкладів коштів не вистачає. Тобто велика імовірність, що якщо не зможуть через судову систему повернути ці кошти через фінансову компанію, то фактично за них, це 1,5 млрд грн, це сума, про яку зараз говорять, вони фактично сплатяться за рахунок нас з вами, платників податків. Чи повинні ми платити чи все таки власник банку, чи тім сім власників, які з’явилися після 19 травня, для мене це, як мінімум, відкриті питання. Я особисто, як платник податку, не хочу платити цю суму", – сказав економіст.

Яблуновський наголосив, що мають відповідати саме власники фінансової установи. "Якби у нас була досконала судова система, можна було б знайти, куди поділися ці активи, куди були переведені кошти і 90% повернути цих коштів. Тим більше, що повертаються не більше 200 тис. грн одній особі".

 

як повідомляв 5.ua, сьгодні раніше у Києві вібвувся брифінг щодо відшкодування фізичним особам збитків, завданих зловживаннями у сфері банківських та фінансових послуг. Розповіли особливості нового тематичного законопроекту. 

Попередній матеріал
Суддю-хабарника Чауса оголосили у міжнародний розшук
Наступний матеріал
Через снігові замети кількість ДТП в Україні зросла на чверть

Порошенко вніс до парламенту законопроект, який допоможе ошуканим вкладникам повернути гроші

Ошукані вкладники банків перекрили Хрещатик: хочуть зустрітися з представництвом МВФ

Вкладникам "Хрещатика" поновили виплати коштів

Протести вкладників у Києві: мітингувальників відсторонили, рух Хрещатиком розблоковано

Гонтарева: в результаті очищення банківської системи вкладники втратили 111 млрд грн

Вкладникам банку "Хрещатик" відновлять виплати з 9 червня