Безробіття
Безробіття 5 канал

Друга хвиля пандемії та транскордонних обмежень можуть завдати економіці нового удару – економіст

  Читайте по-русски
  Наразі оцінити реальні цифри на ринку праці досить складно, – попереджає керуючий партнер консалтингової компанії

  НБУ погіршив ключові маяки для економіки України на 2020 рік. Згідно з новими очікуваннями регулятора, падіння ВВП становитиме мінус 6%, за такого ж рівня інфляції. А безробіття – зросте до майже 10%, передає "5 канал".

  "У другому півріччі 2020 року економіка почала відновлення, послаблення карантинних обмежень сприяє пожвавленню ділової активності. Ситуація на ринку праці хоч і залишається гіршою, ніж до коронакризи, але демонструє ознаки стабілізації", – вважає голова НБУ Кирило Шевченко.

  Незалежні експерти, натомість, більш песимістичні у своїх оцінках. Адже нова хвиля пандемії та посилення транскордонних обмежень – можуть завдати світовій економіці ще одного удару. А це – чергове загострення проблем з безробіттям як в Україні, так і в Європі.

  Економіст і керуючий партнер консалтингової компанії Юрій Нетесаний зазначає: "В цілому, певна частина цих людей знаходитися у відпустках за власний рахунок, частина працює неофіційно і отримує кошти іншим шляхом. І тому оцінити реальні цифри досить складно".

  І додає: "Підприємствам варто цінувати ті прибутки, які є, і ті продажі, які вони сьогодні формують. А співробітникам і громадянам… триматися за ті робочі місця і ті доходи, які вони на сьогодні мають. І заощаджувати кошти. Тому що не виключений варіант, що друга хвиля почнеться із середини осені та може зачепити і Україну".

  Зазначимо, що в Україні за три місяці карантину стрімко збільшилася кількість безробітних, що, зокрема, негативно вплинуло і на рівень заробітних плат. Головні причини росту безробіття – це закриття бізнесу, кадрові скорочення і масове повернення в Україну заробітчан.

  Велика кількість безробітних створює високу конкуренцію на робочі місця. Це дозволяє роботодавцям завищувати вимоги до потенційних працівників і "здешевлювати" вакансії, що суттєво знижує рівень зарплат.

  Україна – не єдина держава, яка зіткнулася з ростом безробіття. Це загальносвітовий тренд. Відчула це і Європа – найбільший імпортер українських трудових ресурсів. Багатьом європейським компаніям доводиться скорочувати штат і звільняти, зокрема, українських працівників.

  Попередній матеріал
  Стало відомо, коли та скільки доз вакцини від коронавірусу отримає Україна
  Наступний матеріал
  Російські хакери зламали електронну пошту ексміністра торгівлі Великої Британії
  Теги:
  Loading...