5.ua

ДП "Антонов" уклало значний контракт з Саудівською Аравією

Українські авіабудівники підписали перший контракт на авіасалоні в Ле Бурже.

Рукостискання на авіасалоні Ле Бурже дали старт програмі "Ан-132", транспортного літака, здатного перевозити понад 9 тонн вантажу на близько- і середньомагістральні маршрути. Поки що новенький "Ан" існує лише на папері. Але головне для його повноцінної появи на світ – гроші – вже є. Саудівська Аравія інвестує у цей проект. "Це єдиний літак, який може сідати і злітати з піску. Це літак такого калібра, який їм дуже підходить", - заявили в ДП "Антонов".

Королівство хоче не просто купувати, а виробляти у себе нові літаки "Ан". Укладена угода - підтвердження намірів української та німецької сторін допомогти Саудівській Аравії збудувати та оснастити таке підприємство. Технологіями його забезпечать німецькі фахівці, будівництво куруватиме Україна, а зводитимуть переважно місцеві. За законами Саудівської Аравії, їхніх працівників у такій схемі має бути не менше 70%.

"Це буде не один завод з виробництва літаків "Ан-132". В майбутньому це буде цілий авіабудівний комплекс інтегрованих між собою споруд", - розповів представник саудівської сторони.

Закласти перший камінь майбутнього заводу сподіваються вже наступного року. А ще за рік, у 2017 році, українські авіабудівники планують здивувати гостей Ле Бурже новеньким "Ан-132", який представлять тут уже в металі, а не на папері.

Ольга Калиновська, Іван Головач, "5 канал"

У "АНТОНОВА" – НОВИЙ ПРЕЗИДЕНТ

Попередній матеріал
П'ятий день Європейських ігор: українська збірна здобула ще чотири медалі
Наступний матеріал
Зняття недоторканності з депутатів необхідно робити разом із законом про імпічмент Президента – Геращенко
Теги:
Loading...