Донеччанам заборгували 200 млн грн заробітної плати (РЕПОРТАЖ)

  Як жити без грошей - коли тобі просто не виплачують зарплату. Це питання зараз доводиться вирішувати тисячам донеччан, яким загалом заборгували 200 мільйонів гривень заробітної плати. За останній час сума боргу зросла майже на 20 відсотків і становить вже чверть загальноукраїнської заборгованості.
  У Руслана Михайлова, шахтаря, із 10-річним стажем жодної ідеї, як вижити з новими економічними реаліями. Чоловік щойно взяв кредит на побутову техніку, і продовжувати платити за нього означає відривати останнє від сім`ї. Вже кілька місяців йому платять лише частину зарплати. Не вдасться пану Михайлу і швидко змінити фах, у шахтарському місті і попит на професії здебільшого, пов`язані із роботою на копальнях.

  Руслан Михайлов, шахтар: "На шахте, где я работаю стали выплачивать зарплату частями, а так как меня не устраивает частями, потому что у меня семья, маленький ребенок плюс кредит, и неизвестно когда будут остальную часть давать. Все связано с этим кризисом, а как дальше жить непонятно".

  Утім не на всіх підприємствах Донеччини, де боргують найманим працівникам, керівництво готове навіть на публічне оголошення таких проблем. Мовляв, права робітників не обмежують, компанії лише намагаються знайти або інші форми розрахунку, або вдосконалити процес виробництва. А відтак вижити.

  Олександр Каці, начальник агроцеху №5 ДП "Ілліч-Агро Донбас" ММК ім. Ілліча: "Никого не разгоняют - это неправда. Нет и тенденции такой. Мы на зимний период просто сокращаем рабочее время. В сельском хозяйстве есть такое. Мы укорачиваем рабочий день на 2 часа с согласия людей".

  Влада області лише розводить руками. На регіональному рівні проблеми не подолати. Підприємства не розраховуються з робітниками, бо замовники не платять за вироблену продукцію, або й геть відмовляюються від неї. Найпоказовішим прикладом є вугільна галузь.

  Володимир Логвиненко, голова Донецької облдержадміністрації: "Критическая ситуация. В целом мы увеличили задолженность по зарплате на 27 миллионов. Это по итогам 9 месяцев. Угольные предприятия имеют активов более чем на 700 миллионов гривен. Это примерно 350-370 миллионов лежит добытый уголь но не востребованный угольных предприятий. Такая же сумма задолженности перед предприятиями у "Угля Украины". Фонд оплаты труда ежемесячный у шахтеров 620-630 миллионов гривен. Вот и считайте".

  Юристи радять ображеним на керівництво робітникам відстоювати свої права. Не погоджуватися на погіршення умов праці та скорочення її оплати.

  Ігор Філімонов, адвокат: "Существует разработанный достаточно подробно законодательством Украины порядок согласно которому за каждый день задержки выплаты заработной платы администрация предприятия обязана начислять компенсацию. Поэтому если существует необходимость обратиться в суд за защитой своих интересов и взысканием заработной платы прежде всего необходимо обрпатится в профсоюзный комитет своего предприятия и в администрацию, чтобы задержанная и невыплаченная зарплата или компенсация за отпуск была проиндексирована".

  Щоправда, самі ж правники додають: їхні поради в умовах кризи, зазвичай, не спрацьовують. Часто навіть звернення до суду і доведення справи до виграшу не гарантуюють повернення втрачених коштів.

  Олександр Наумов, Віталій Богайчук, Донеччина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.76Мб)
  Попередній матеріал
  До штурму двох аеропортів Бангкока готується тайська поліція
  Наступний матеріал
  Біля берегів Франції розбився "Аеробус" - є загиблі
  Теги:
  Loading...