Ніна Южаніна
Ніна Южаніна 112.ua

ДФС латала "дірки в бюджеті", продовжуючи гальмувати відшкодування ПДВ за надуманими приводами – Южаніна

  Читайте по-русски
  У січні ситуація з відшкодуванням ПДВ не покращилася, вважає Южаніна

  У січні, як і в грудні торік, ДФС латала "дірки в бюджеті", продовжуючи гальмувати процеси відшкодування ПДВ шляхом призначення перевірок за надуманими приводами. Таку думку висловила народний депутат України, член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна, йдеться в статті "112.ua" "Держава пішла проти бізнесу: Чому затримання з поверненням ПДВ гублять економіку".

  У січні ситуація з відшкодуванням ПДВ не покращилася, вважає Южаніна. ДФС продовжує призначати масові перевірки для підтвердження сум відшкодувань ПДВ, хоча ця практика суперечить нормам чинного законодавства, каже Южаніна: "Створюється враження, що податковим органам на місцях спущено зверху циркуляр: будь-якими методами гальмувати процеси відшкодування та підтверджувати суми перевірками. І дуже схоже, що в нинішніх керівників податкової така практика переходить в постійну і матиме місце на постійній основі".

  За словами Южаніної, "саме з метою уникнення ручного регулювання і, відповідно, можливої в таких випадках потенційної корупції й запроваджували практику електронного адміністрування ПДВ, яку нині докорінно руйнують. Цю систему запроваджували саме для того, щоб повернення ПДВ було здійснено в автоматичному режимі". Нардеп повідомила, що тільки з Чернігівської області надійшло 110 звернень від підприємців з різних сфер діяльності, яким відшкодування ПДВ гальмується у зв'язку з перевірками.

  Для невеликих і середніх компаній, які зіткнулися з проблемою, питання повернення ПДВ є питанням життя і смерті – наявності або відсутності обігових коштів, розповідає нардеп: "Ці компанії не мають запасу фінансової міцності, і подібні ситуації можуть дійсно призвести до краху".

  Вона наголосила, що аграрії зіткнулися з проблемою невиплати відшкодування ПДВ напередодні посівної компанії, коли вони традиційно мають закуповувати насіння, добрива, паливо. У неофіційних бесідах представники галузі говорять, що, якщо компаніям продовжать затримувати виплати, з рекордними врожаями зерна можна буде розпрощатися, посівну буде зірвано, додає Южаніна.

  Нардеп вважає, що президенту Володимиру Зеленському варто звернути увагу і відреагувати на ситуацію з несистематичною виплатою ПДВ. "Сподіваюся, що президент у курсі нововведень, які просуває та схвалює його команда, і якщо такі дії виявляться неправильними, точніше, навіть згубними для бізнесу, то він повинен миттєво реагувати на ситуацію і виправляти її", – сказала вона.

  Опитані експерти вважають, що така ситуація призведе до проблем в економіці, а це потім позначиться і на рейтингах глави держави, пише "112-Україна".

  Попередній матеріал
  "Укрзалізниця" і Deutsche Bahn підписали меморандум про співпрацю
  Наступний матеріал
  Замах на координатора "С14" Мазура: одного з підозрюваних суд відправив у СІЗО
  Теги:
  Loading...