5.ua

Держстат порахував інфляцію за перше півріччя 2014 року

  Інфляція в Україні (без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя) в червні 2014 сповільнилася до 1% в порівнянні з інфляцією в травні 2014 на рівні 3,8%.
  Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

  При тому зазначається, що станом на грудень 2013 р. інфляція в Україні склала 11,6% річного рівня.

  Зокрема, на споживчому ринку в червні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,7%. Найбільше (на 8,1%) подорожчало м'ясо птиці. На 4,1-1,6% зросли ціни на рис, олію, макаронні вироби, продукти переробки зернових, рибу та продукти з риби, хліб, безалкогольні напої, яловичину, свинину, цукор. Одночасно на 9,3% і 5,7% подешевшали овочі та яйця. На 1,0-0,2% знизилися ціни на молоко, масло, сало, сири, сметану.

  Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,7% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на електроенергію на 11,3%.

  Подорожчання у сфері охорони здоров'я на 2,5% в першу чергу зумовлено зростанням цін на фармацевтичну продукцію на 3,5% і послуги лікарень на 2,7%.

  Підвищення цін на транспорт в цілому на 1,9% пов'язане в основному з підвищенням вартості перевезень залізничним та автодорожнім транспортом на 5,0% і 4,6% відповідно.

  Подорожчання послуг освіти на 0,9% насамперед викликано підвищенням плати за утримання дітей в дошкільних установах на 3,1%.

  Відзначимо, на думку голови Національного банку Валерії Гонтарєвої, інфляція в Україні в 2014 р. може вирости до 17-19% під впливом девальвації гривні і підвищення регульованих тарифів.
  Попередній матеріал
  Порошенко пропонує громадянам спілкування у соцмережах
  Наступний матеріал
  У Запоріжжі презентували новий двигун для гелікоптера МІ-2
  Loading...