Корвалол
Корвалол відкриті джерела

Чутки про можливу монополізацію ринку "Корвалолу" та зростання ціни на препарат є безпідставними – юрист

Читайте по-русски
Можливе судове рішення у справі "Корвалолу" може усунути випадки недобросовісної конкуренції

Судове рішення у справі "Корвалолу" жодним чином не вплине на вартість препарату, заявив директор з правового забезпечення компанії "Фармак" Дмитро Таранчук. За його словами, усі розмови про можливу монополізацію ринку у випадку заборони компанії "Дарниця" використовувати торговельне позначення "Корвалол" – не мають під собою жодних підстав.

"Я б хотів звернутись до всіх: і глядачів, і пацієнтів, і тих людей, які вживають лікарські засоби, застосовують лікарські засоби, що коли мова йде про назву лікарського препарату і брендування лікарського препарату, це не може бути об'єктом будь-якої монополії. Оскільки препарат, на прикладі лікарського засобу "Корвалол", він не охороняється з точки зору захисту прав інтелектуальної власності як сам лікарський засіб. Тобто, кожен виробник, який розробив та довів його ефективність, безпечність та вивів на ринок, може це зробити, але під власним брендом, під власною назвою, яка жодною мірою не має бути схожою до ступеня змішування з будь-якою іншою зареєстрованою торговою маркою в Україні", – зазначив Таранчук.

Українське законодавство не забороняє фармацевтичним компаніям виробляти лікарський препарат з такою самою діючою речовиною, як у "Корвалолі" виробництва "Фармака". А от використовувати бренд "Корвалол" згідно чинного українського законодавства може лише правовласник торгового позначення – компанія "Фармак". Саме тому, можливе судове рішення у справі "Корвалолу" може усунути випадки недобросовісної конкуренції на фармацевтичному ринку.

"Це ми спостерігаємо на прикладі відомого бренду "Корвалол". Коли "Корвалол" на ринку України та ще 14 країн світу присутній у виробництві компанії "Фармак", ми спостерігаємо, що присутній також препарат піж назвою "Корвалол-Дарниця", який порушує права інтелектуальної власності, оскільки він є схожим до ступеня змішування. І це є проявом недобросовісної конкуренції на ринку. Оскільки завжди простіше взяти та використати бренд свого конкурента, який є вже відомий, в який вкладені великі ресурси по розробці, по якості цього препарату, по його терапевтичній ефективності, по впізнаваності даного препарату, то завжди простіше взяти та використовувати цей бренд", – зазначив юрист.

"Фармак" та "Дарниця" вже 15 років судяться за право використання позначення "Корвалол". Ці ліки "Фармак" (до 1993 року – "Київський хіміко-фармацевтичний завод імені Ломоносова") почав виробляти ще 1960-го року, а на початку 1990-х захистив свою торговельну марку, зробивши її брендом. Але "Дарниця" почала випускати свій препарат з майже ідентичною назвою – "Корвалол-Дарниця", апелюючи, що назва "корвалол" загальновживана. Нині "Дарниця" судиться з Міністерством економічного розвитку України, яке визнало позначення "Корвалол" добре відомим саме по відношенню до компанії "Фармак".

Попередній матеріал
Ліквідація більш як тисячі підприємств і новий фонд: що готує уряд на найближчі п'ять років
Наступний матеріал
Замахи на Гонтареву: Порошенко пообіцяв винагороду тому, хто зможе знайти причетних
Теги: