МВФ
МВФ utmagazine.ru

Четвертий транш: які зобов'язання Україна має перед МВФ

  Одна з вимог – розширити повноваження НАБУ

  У понеділок, 3 квітня, МВФ виділив Україні четвертий транш кредиту. Наразі стала відома низка зобов'язань країни перед основним кредитором. Про це повідомляє "5 канал".

  Зокрема, Меморандум з питань економічної та фінансової політики між Україною і МВФ передбачає, що український уряд посилить на законодавчому рівні повноваження НАБУ. Бюро має отримати право самостійно прослуховувати канали зв'язку під час проведення слідства. Відповідний доступ у НАБУ повинен з’явитися вже до кінця травня. Крім того, до березня наступного року має бути створений діючий Антикорупційний суд.

  Також до кінця цього місяця Президент, парламент і Кабмін мають призначити по одному експерту для зовнішнього контролю Бюро (аудитор), відповідно до статті 26.6 Закону про НАБУ.

  Крім того, документом передбачено, що до кінця цього року мораторій на продаж земель в Україні припинить свою дію, а набуде чинності нове законодавство, яке дозволить продаж сільськогосподарських земель. Має відбутися "лібералізація ринку землі".

  Новий меморандум з МВФ передбачає також реструктуризацію "російського боргу" у 3 мільярди доларів на загальних підставах з іншими власниками українських єврооблігацій, які погодилися на реструктуризацію.

  Крім того, у документі йдеться про необхідність проведення пенсійної реформи. 

  Нагадаємо, 3 квітня Рада директорів МВФ ухвалила рішення про виділення Україні 1 мільярда доларів. Міністр фінансів Олександр Данилюк назвав таку подію справжньою перемогою.

  Попередній матеріал
  Парламент не готовий іти на підвищення пенсійного віку – нардеп від БПП
  Наступний матеріал
  Радбез ООН збирається на екстрене засідання через повідомлення про хіматаку в Сирії
  Loading...