foto

Bloomberg: ЄС та Італія мають взяти на замітку досвід України щодо порятунку банків

  Україна своєчасно вжила рішучих заходів, залучаючи до процесу приватних власників облігацій і акцій

  Націоналізувавши найбільший банк, Україна разом із МВФ оперативно вжила заходів для очищення своєї банківської системи та забезпечила стабільність для вкладників і запобігла системному ризику в системі. Про це написав Маркус Ешворт у статті "Україна показала Італії, як рятувати банки" на сайті Bloomberg.

  Як зазначається, перед державою стояло непросте завдання – необхідно було покрити нестачу капіталу на суму в $5,5 млрд. Це велика діра для такої крихкої економіки, що має $15 млрд резервів у центральному банку, йдеться в повідомленні.

  Як відомо, на частку "Приватбанку" припадає половина платежів у банківській системі України і 20% банківських активів. Депозити перевищують $8 млрд, з яких три чверті є депозитами приватних осіб, і тут їм віддається пріоритет. "Європейський Союз та Італія мають взяти це на замітку, в той час, коли вони відчайдушно намагаються знайти рішення для банку Монте дей Паски (Banca Monte dei Paschi di Siena SpA)", – зазначив Ешворт.

  За його словами, правила ЄС щодо участі держави в порятунку банків (Директива щодо реструктуризації та санації банків) створили майже неможливу ситуацію, коли всі залучені перешкоджають один одному, а держава не може діяти самостійно. Але, як і завжди, найважливішим залишається те, як ви поводитеся з власниками боргу.

  Україна ж, на думку експерта, навпаки вжила рішучих заходів, залучаючи до процесу приватних власників облігацій і акцій. Зокрема, планується залучення трьох видів пріоритетних єврооблігацій "Приватбанку", які складають трохи більше 5% від зобов'язань, на суму $555 млн.

  Як зазначається, наразі Україні потрібно буде проявити обережність щодо міжнародних власників пріоритетного боргу, так само, як це робили колишні власники "Приватбанку", які отримали 97% своїх корпоративних кредитів і володіли багатьма облігаціями. Країна планує вийти на міжнародні ринки облігацій приблизно через рік, тому їй доведеться проявити обачливість.

  Нагадаємо, напередодні міністр фінансів Олександр Данилюк назвав головну проблему "Приватбанку" та розповів про гарантії та алгоритм захисту депозитів вкладників.

  Дивіться також: Експерт розповів, у скільки Україні обійдеться націоналізація "Приватбанку"

  Попередній матеріал
  Окупанти вдарили зі 122-мм артилерії в районі Світлодарської дуги – штаб
  Наступний матеріал
  У мережі опублікували відео посадки спецборту з пораненими бійцями у Дніпрі – відео
  Теги:
  Loading...

  Депутати ухвалили закон про додаткові гарантії вкладникам "Приватбанку"

  Екперт розповів, у скільки Україні обійдеться націоналізація "Приватбанку"

  У НБУ розповіли, як націоналізація "Приватбанку" вплинула на валютний ринок

  Данилюк назвав головну проблему "Приватбанку" та розповів про гарантії та алгоритм захисту депозитів вкладників