Атомники очікують на сировину з-за океану

  Розвиток атомної енергетики в Україні неможливий через брак фінансування. Щороку атомники недотримують близько півтора мільярда гривень, що заплановані в енергетичній стратегії України.
  На думку експертів, підприємства атомної енергетики необхідно зробити привабливими для інвесторів та залучати приватний капітал. Наразі державних коштів вистачає лише на видобуток урану, тому в Україні не виробляють ядерного палива, і не втілюють наукові розробки у життя. Єдиним постачальником палива, яке на третину складається з видобутої в Україні руди - є Росія. Очікують, що вже за 4-5 років диверсифікованим джерелом постачання стане фабрика у Сполучених Штатах.

  Людвиг Литвинський, Директор держ. науково-інженерного центру систем контролю та аварійного реагування: "Йде ліцензування на постачання палива компанії "Westinghouse". Власне паливо може з`явитися на ринку не пізніше 2015 року".

  Юрій Кошик, Директор УкрНДПРІпромтехнологій: "У програми закладаються одні суми, а витрачаються зовсім інші. І так поволі тягнеться будівництво. У енергетичній стратегії заплановано будівництво нових реакторів, а значить це вимагатиме збільшення обсягу видобутку урану. Нам потрібно збільшити видобуток у 8 разів, а все це знову проблема фінансування".
  Попередній матеріал
  Інфляція у червні зросла на 0,8%,- Держкомстат
  Наступний матеріал
  ПІРАТИ В СОМАЛІ ВІДПУСТИЛИ УКРАЇНЦІВ
  Теги:
  Loading...