"Арабська Швейцарія": Чому Ліван може стати важливим економічним партнером України

Новий ліванський уряд анонсував нові економічні програми співпраці – доступ до арабського ринку можуть отримати українські виробники

Великі гори, кілька річок, невеликі стародавні поселення та пару великих міст. На перший погляд, Ліван – маленька, позбавлена унікальних природних ресурсів, країна. Вона сусідить із країнами, де не вщухають конфлікти. Попри це, ліванці зуміли досягти значних успіхів одразу в кількох галузях і стати одним з найпривабливіших для інвесторів арабських ринків.

Ліван вважається однією з найбільш стабільних у фінансовому плані країн. Курс національної валюти в Лівані тримається на одному рівні вже майже 10 років. А банківський сектор є одним із найкращих у світі. Саме досвід розбудови потужного та надійного банківського потенціалу є цінним ресурсом для співпраці. Особливо – з Україною. За прогнозами видання "Бізнес Інтелідженс", розвиток індустрії фінансових послуг виведе Ліван у лідери за рівнем ВВП на душу населення.

Ще один із перспективних напрямків – виноробство. Місцеві власники виноробних заводів розповідають, що унікальний рецепт приготування ліванських вин та їх відносно дешевизна поступово виводять країну на міжнародний ринок. Ліванські вина можуть стати конкурентами навіть Франції та Іспанії.

"Загалом, виноробство – це як малювати картину. Це справжнє мистецтво. Воно йде від серця, від землі та від предків. Ліван був однією з перших у світі країн, в якій почали виробляти вино. Щороку ми шукаємо нові ринки. Нашим головним напрямком є європейський. Найбільше ліванські вина вживають у Франції. Ліванське вино люблять через його унікальний смак. У нас є свій рецепт його приготування", – розповів місцевий власник виноробні Хабіб Карам.

На тлі воєнних конфліктів у регіоні зріс попит на ліванську продукцію, а надто на – сільськогосподарські товари. Як кажуть у вітчизняному посольстві, потреба в агропродукції може зблизити Україну та Ліван.

Через війну у сусідній Сирії, темпи економічного зростання Лівану впали. Країна шукає нових партнерів в інших регіонах – щоб компенсувати втрати. А ще країна майже 2 роки прожила без президента й уряду. Останній – присягнув лише тиждень тому. Й одразу анонсував нові економічні програми співпраці. Пріоритетним буде саме європейський напрямок.

Ілія Куса, Дмитро Дємішев, "5 канал"

Попередній матеріал
Аварія човна у Індії: Понад два десятки людей загинули
Наступний матеріал
В пошуках сепаратизму: Нацгвардія просить СБУ та прокуратуру перевірити заяви Білецького

У аеропорті "Бориспіль" прикордонники не випустили до Лівану "живий" багаж

Порошенко призначив послів України у Туреччині і Лівані

Події на Близькому Сході: смертельні сутички у Ємені, звільнення Фаллуджі та теракт у Лівані

У Лівані обирають місцеву владу

Між Ліваном і Саудівською Аравією розгорається дипломатичний скандал

У Лівані відбувся перший за останні роки обмін полоненими