ukrnafta.com

Антимонопольний комітет оштрафував заправки "Укрнафти" та групи "Приват"

  Підприємства оштрафували за антиконкурентні узгоджені дії

  Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету оштрафувало АЗС компанії "Укрнафта" та групи "Приват" бізнесменів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова на 408 тисяч гривень за антиконкурентні узгоджені дії. Про це йдеться у повідомленні АМКУ.

  Згідно з повідомленням, оштрафовано ПАТ "Укрнафта" (бренд "Укрнафта"), ТОВ "Айас" (бренди "Авіас", "ANP", "Energy") та ТОВ "ТК-Фаро" (бренди "Авіас", "ANP", "Energy").

  "Відділення встановило, що протягом першого півріччя 2015 року спостерігалось одночасне підвищення та спадання роздрібних цін на скраплений газ в якості моторного палива та дизельне пальне, що реалізується через АГЗС та АЗС ПАТ "Укрнафта", ТОВ "Айас" та ТОВ "ТК-Фаро", - заявили у АМКУ.

  Як наголошується, аналіз динаміки зміни роздрібних цін на скраплений газ та дизельне пальне свідчить, що відпускні ціни АЗС ТОВ "Айас", ТОВ "ТК-Фаро" та ПАТ "Укрнафта" змінювалися одночасно, на однакову величину, що підтверджує схожість дій.

  "Кожне підприємство повинно формувати ціни, виходячи із показників власної господарської діяльності. Проте в даному випадку зміна роздрібних цін на скраплений газ в якості моторного пального відбувалося одночасно та на одному рівні із конкурентами, без економічного обґрунтування", – заявив голова відділення Віталій Олуйко.

  За його словами, така поведінка нафтотрейдерів могла обмежити конкуренцію на ринку.

  "Оператори не змагалися між собою завдяки власним досягненням та зменшенню фактичних витрат, пов’язаних з діяльністю з надання послуг із заправки автотранспорту скрапленим та дизельним пальним, за встановлення обґрунтованої, справедливої ціни, а, орієнтуючись на рівень ціни один одного, одночасно змінювали ціни без об’єктивно виправданих на те причин", – додав він.

  Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" належить 50% + 1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних з акціонерами "Приватбанку" (Дніпропетровськ), – близько 42% акцій.

  Додамо, раніше Антимонопольний комітет України (АМКУ) почав розслідування за фактом різкого подорожчання гречки, яке може бути результатом змови виробників.

  Попередній матеріал
  "Манчестер Сіті" купив 19-річного українського футболіста
  Наступний матеріал
  Речник МВС повідомив відсоток довіри киян до поліцейських

  АМКУ озвучить обґрунтовану ціну на бензин наприкінці січня 2016 року

  АМКУ розпочав антимонопольне розслідування щодо енергохолдингу ДТЕК

  В Африці спотворену браконьєрами самку носорога врятували за допомогою шкіри слона

  В Малайзії спростовують приналежність уламку з острова Реюньйон зниклому у 2014 році літаку