Масштабний проект: американські підприємці інвестуватимуть у Закарпаття

  Йдеться про індустріальний проект з видобутку поліметалевої руди на Заході України

  Держгеонадра провело офіційну зустріч з представниками американської компанії Avelana Gold, яка буде реалізовувати в Україні перший індустріальний проект з підземного видобутку металів. Про це повідомляє прес-служба Державної служби геології і надр України.

  Як стало відомо, компанія Avelana Gold займається придбанням, розвідкою і розробкою мінеральних ресурсів в країнах Східної Європи та вже отримала 3 спеціальних дозволи на видобуток поліметалевої руди на Закарпатті.

  Повідомляється також, що особливістю проекту є те, що компанія не потребує фінансових гарантій від України. Avelana Gold готова інвестувати приватний капітал, але потребує стабільних законодавчих гарантій.

  "Наразі головне завдання для інвестора – це запуск проекту найближчим часом, який стане знаковим для міжнародного інвестора. А Україна в свою чергу має гарантувати стабільність умов співпраці мінімум на 10 років", – сказав керівник Держгеонадр Микола Бояркін.

  Як зазначається, це буде перший індустріальний проект такого рівня з підземного видобутку металів.

  "За умови успішної реалізації проекту, ми розраховуємо на запуск в Україні ще 2-3 конкурентоспроможних проектів, які мають свої аналоги в Канаді, Австрії, Африці. Це один із тих вкрай важливих якірних проектів, до реалізації якого Служба йшла не один місяць. Одне із наших завдань – це включення його до переліку якірних проектів на законодавчому рівні", – зазначив Бояркін.

  "Інвестор Браен Севідж зауважив, що найближчим часом компанія буде сфокусована лише в цьому напрямку. Але за умови тісного співробітництва на різних рівнях державної влади, Україна дійсно може стати успішним отримувачем міжнародного капіталу. Так, за геологічними критеріями держава має ще декілька проектів, які могли б бути цікаві з огляду на світові потреби  ринку. Однак, правові ризики та відсутність податкових стимулів майже унеможливлює масовий прихід юніорських компаній", - йдеться у повідомленні прес-служби.

  "Треба розпочати двосторонній діалог, аби виправляти недоліки українського законодавства, бо  нам вкрай  потрібні такі проекти", – резюмує  Бояркін.

  Нагадаємо ,31 серпня секретар Інвестиційної ради Борис Ложкін назвав необхідну суму інвестицій, щоб відновити економіку України.

  Як повідомляв 5.ua, 29 серпня Борис Ложкін очолив Національну інвестиційну раду.

  Попередній матеріал
  В окупованому Торезі на лінійці пролунав гімн України
  Наступний матеріал
  Заплутана історія: офіційні дані та відомості ЗМІ про стан здоров'я президента Узбекистану Карімова

  Порошенко: "Азовсталь" – приклад успішної реалізації інвестиційного потенціалу України

  Ложкін назвав необхідну суму інвестицій, щоб відновити економіку України

  Ложкін: За роки незалежності в Україну надійшло понад $43 млрд інвестицій

  Гройсман розповів про новостворений Офіс супроводження інвестицій