"Порт Ла-Рошель"

У Франції судять українця за крадіжку дорогоцінної картини

Фото із відкритих джерел

Полотно зрізали канцелярським ножем

Громадянин України постав перед судом у Франції за звинуваченням в організації крадіжки полотна Поля Сіньяка вартістю €1,5 млн (близько 60 млн грн). Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Йдеться про картину "Порт Ла-Рошель" ‒ пейзаж, який французький художник-неоімпресіоніст Поль Сіньяк намалював у 1915 році. Її викрали з Музею образотворчих мистецтв міста Нансі ще у 2018 році.

На камерах відеоспостереження помітили трьох зловмисників, які зрізали полотно канцелярським ножем, згорнули його та покинули будівлю, сховавши об'єкт під плащем. За рік поліція Києва знайшла картину у будинку підозрюваного, який був пов'язаний із вбивством.

Під час допиту підозрюваний розповів, що до викрадення "Порт Ла-Рошель" залучили 64-річного Вадима Гужву, який тоді перебував у в'язниці в Австрії за крадіжку картини Ренуара у Відні в листопаді 2018 року.

У червні 2020 року після звільнення його екстрадували до Франції. Гужва заперечував, що був пов'язаний з крадіжкою.

"Я не бачу, який я маю до цього стосунок. У вас немає доказів ваших звинувачень", ‒ заявив він у суді.

За словами його адвоката Саміра Будіба, його підзахисного не видно на камерах спостереження.

"Все, що ви можете побачити, — це три людини, яких неможливо ідентифікувати. Все, що показано на відео, — це момент викрадення картини", ‒ сказав він.

Також Гужва є обвинувачуваним  в інших крадіжках, пов'язаних зі зникненням Ренуара з французького аукціонного дому в Паризькому регіоні у 2017 році, крадіжку двох творів мистецтва з аукціонного дому в Версалі та картини з Безьє у 2018 році.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Німеччині з музею за кілька хвилин вкрали артефакти, яким понад 2 тисячі років.

Дивіться також відео 5 каналу: ГОЛОВНІ БОЇ ЩЕ ПОПЕРЕДУ – Данілов про новий наступ московії

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ