Микита Уваров

У Росії школяра посадили на 5 років за наміри підірвати будівлю ФСБ у грі Minecraft

prmira.ru

Прокурори вимагали взагалі 9 років колонії

У Росії суд засудив 16-річного Микиту Уварова за "навчання з метою підготовки до терористичної діяльності". Школяра і двох його товаришів затримали за переписку, у якій вони обговорювали плани підірвати намальовану у грі Minecraft будівлю ФСБ, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на російські ЗМІ.

Трьох школярів із міста Канськ Красноярського краю затримали ще у червні 2020 року, коли вони розклеювали листівки на підтримку аспіранта МДУ Азата Міфтахова, якого звинувачували у нападі на офіс "Єдиної Росії".

У підлітків відібрали телефони і знайшли там "заборонені переписки" та відео, на яких вони кидають коктейлі Молотова у стіни закинутої будівлі.

У листопаді того ж року дітей (на той момент їм було по 14 років) звинуватили у підготовці теракту і взяли під варту.

Микита Уваров провів у СІЗО 11 місяців, після чого його відпустили під домашній арешт. Двоє інших фігурантів справи провели у в’язниці навіть на кілька місяців довше.

Обвинувачення змусило двох друзів Уварова визнати свою провину у підготовці теракту. За це їм замість реальних термінів дали умовні: одному – три роки, другому – чотири. Уварова ж, який відмовився визнавати провину, арештували прямо у залі суду і відправили у колонію аж на 5 років. Окрім цього, йому призначили штраф у розмірі 30 тисяч рублів. При цьому, обвинувачення вимагало, щоб термін ув’язнення був 9 років.

Читайте також: У Росії школярам подарували майонез та кетчуп за участь у змаганнях

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ