Академічна негідність року

Кива головний скандаліст, а Шкарлет найкращий плагіатор: премія "Академічна негідність року" оприлюднила список номінантів

i-ua.tv

Було представлено переможців 8 номінацій

Щорічна премія "Академічна негідність року" оприлюднила список номінантів, які мають негативний вплив на розвиток української науки. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на I-UA.TV.

Премія складається з 8 номінацій, відзнаку кожної з яких отримує лише одна особа. Цього року переможців обирали за допомогою Google-голосування. 

 "Скандал року"

Цього року головним скандалістом України було визначено нардепа Іллю Киву, який нещодавно став кандидатом наук.

"Посіпака року"

А ось тих 13 членів спеціалізованої вченої ради Д 26.891.02 з державного управління при Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості України, які, власне, й присудили нардепу науковий ступінь, "нагородили" статусом "Посіпака року".

"Спец (з)рада року"

Саму спеціалізовану вчену раду Д 26.891.02 з державного управління при Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості України було занесено до номінації "зрадників", за видачу дозволу на отримання наукового ступеня тим самим Кивою.

"Плагіатор року"

Головний приз цієї номінації забрав собі міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет,  у наукових роботах якого не один раз були помічені текстові запозичення без посилання на джерело. Однією з таких робіт стала його докторська дисертація.

 "Мурзилка року"

Цю номінацію присуджено редколегії видання "Економіка України". Раніше вони надали негативну відповідь на прохання відкликати статті Шкарлета, які й містили текстові запозичення.

"Токсичний ректор року"

Цієї нагороди удостоїлася спілка ректорів ВНЗ України, які одного разу одноголосно підтримали призначення Шкарлета міністром освіти і науки України.

"Фальсифікатор року"

Переможцями цієї номінації стали експерти КНДІСЕ, зокрема завідувач відділу психологічних досліджень Юрій Ірхін. Раніше організацію та завідувача було звинувачено у оприлюдненні портретно-психологічної експертизи у справі Шеремета, що побудована на власній думці експерта, а не на професійній методиці.

"Псевдонауковець року"

Псевдонауковцем було визнано академіка Національної академії наук України Владислава Гончарука. Раніше вчений представив свою книгу "Нове пояснення будови Всесвіту - Сонячної системи - планет - Землі", у якій згодом були помічені антинаукові твердження. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що музична премія YUNA-2021 оголосила імена переможців.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ