Прихована революція: як змінювалася жіноча білизна від 1900 і дотепер

Жіноча білизна, мабуть, ніколи не була звичайним елементом гардеробу. Від самої своєї появи білизна була атрибутом жіночої сексуальності, звабливості та сили. При цьому, гарна і дало підібрана білизна надає жінці впевненості у собі навіть тоді, коли вона не має наміру її нікому демонструвати.

За останні 100 років комплекти трусиків і бюстгальтерів встигли зазнати суттєвої трансформації. "Дивогляд" вирішив нагадати, як вони змінювалися від 1900 року до сьогодення.

1900-ті

Еволюція жіночої білизни
Еволюція жіночої білизни
Фото: dayoneday.com

У ті часи для комплекту спідньої білизни треба було виділити чималеньку частину шафи. Адже жінки мали одягнути панчохи, спіднє, корсет, блузку, а потім ще одну спідницю. Процес одягання дами міг затягнутися на цілу годину і не обходився без помічниці.

1910-ті

Еволюція жіночої білизни
Еволюція жіночої білизни
Фото: dayoneday.com

У першому десятилітті спідня білизна стала більш відкритою. Декольте стали глибшими, а спідниці коротшими. І, якщо раніше такий одяг асоціювався лише з  куртизанками, то тепер навіть поважні дами не проти були укоротити нижні спідниці.

1920-ті

Після закінчення Першої світової люди переосмислили свій гардероб і почали прагнути до більш простого, комфортного і функціонального одягу. Жіноча білизна не стала винятком. Почали з’являтися сукні, під які не потрібно було одягати тугий корсет. Його замінили легшими бюстгальтерами та комбінаціями.

1930-ті

У цьому десятилітті тенденція до більш зручної і простої білизни продовжилася. І вона стала більш відвертою. Особливого значення набули панчохи, які туго обтискали ноги. А спідниці стали ще коротшими.

1940-і

У цей період на Заході жіночі бюстгальтери почали набувати більш звичних нам сьогодні форм. Їх випускали для грудей різних розмірів. А для прихильниць пишних форм почали випускати м’які вкладиші. Трусики все ще прикривали нижніми спідницями.

1950-ті

Саме у цей період особливої популярності набули бюстгальтери з чашками у формі конуса. Також жінки почали частіше обирати білизну чорного кольору.

Не в останню чергу завдяки новому стилю New Look, започаткованому Крістіаном Діором, знову повернулися в моду корсети (але вже оновлені), які мали на меті підкреслити жіночі вигини і струнку талію.

1960-ті

Іконою стилю цього десятиліття стала молода Бріджит Бардо, яка стала трендсеттером того часу. Бюстгальтери набули більш м’яких форм. У той же період з’явилися прототипи сучасних ліфчиків з push-up – маленькі м’які подушечки, які припіднімали груди, були одразу вшиті у білизну

1970-ті

Символ цього десятиліття – мінімалізм. Білизна не сковує рухів, але в той же час вигідно підкреслює фігуру. Вирізи стали все глибшими, трусики все коротшими. Епоха диско, яка на повну увірвалася в західний світ, не могла не позначитися і на жіночій спідній білизні.

1980-ті

Це десятиліття - час відродження розкішної білизни. Усі найпопулярніші будинки моди намагалися якомога більше задовольнити вишукані смаки красивих жінок, розбавляючи комплекти дедалі вишуканішими деталями та новинками. Класичну чорну білизну замінила більш жіночна білизна з шовку та мережива.

Також на трансформацію білизни значною мірою вплинули модні ікони, такі як співачка Шер, які ввели в моду еластичні костюми для аеробіки. Вирізи у трусиках стали ще вищими, максимально оголюючи стегна.

1990-ті

Ще більш відверта білизна, яка залишає все менше місця для уяви. Особливої популярності набув "героїновий шик" Кельвіна Кляйна і реклами за участю Кейт Мосс.

На білизні почали з’являтися написи з назвами брендів. Окрім того, це період розквіту всесвітньо відомого бренду Victoria's Secret.

2000-ні

Головний тренд початку нового тисячоліття – низькі джинси, з-під яких видніються тонкі смужки стрингів. Стринги! Дуже незручно, але дуже модно.

2010-ті

Жіноча білизна 2010-х
Жіноча білизна 2010-х
Фото: відкриті джерела

Ера різноманітності і толерантності. У цей час почала з’являтися білизна нюдових відтінків для жінок із будь-яким кольором шкіри. Окрім того, широкого вжитку набули трусики для місячних. Все більше жінок почали сприймати свої вигини як належне і одягати ту білизну, у якій зручно.

2020-ті

Жодних правил і обмежень. Кожна жінка одягається так, як їй подобається. До речі, останнім часом серед молодих зірок помітили тенденцію взагалі відмовлятися від бюстгальтерів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше