Kizaru та Icegergert

Українці слухають пісню росіян з наркотичним і тюремним бекґраунд – новий рейтинг від Apple Music

Скріншот із соцмереж

Хіт росіян, які уникли в’язниці завдяки хабарю

Попри війну, в українському чарті Apple Music знову лідирує пісня російських виконавців. Цього разу на вершину рейтингу піднявся трек "Fake ID" у виконанні реперів Kizaru та Icegergert, витіснивши з першого місця популярну пісню "Зірочка палай" Анни Трінчер, яка тепер посідає третю позицію. Про це повідомляє "Дивогляд".

Kizaru – сценічне ім’я Олега Нечипоренка, громадянина рф, який у 2014 році залишив росію після арешту за наркоторгівлю та перебрався до Іспанії. Сам музикант відкрито зізнавався, що уник в’язниці завдяки хабарам, але вже через два роки таки потрапив за ґрати. В іспанському СІЗО він провів понад три місяці, а нині знову перебуває у міжнародному розшуку.

Його колега по треку Icegergert, відомий також як Георгій Гергерт, свого часу навчався у суворовському училищі. Однак військова кар’єра не стала його шляхом – замість цього артист поринув у кримінальне середовище Санкт-Петербурга. Його пісні насичені історіями про насильство, грабежі та руйнацію, які подаються як частина вуличної "естетики".

На сьогоднішній день, 13 квітня, топ-5 музичних треків в Україні за версією Apple Music виглядає так:

  • "Fake ID" – Kizaru & Icegergert
  • "Мужчина" – Альона Омаргалієва
  • "Зірочка палай" – Анна Трінчер
  • "Вимолив" – MONATIK, Jerry Heil
  • "Додайте світло" – DOROFEEVA

Невтішно й те, що популярність подібних композицій напряму впливає на фінансування країни-агресора. Адже кожне прослуховування на легальних стримінгових майданчиках – це гроші, які отримують артисти. Частина з них потім сплачується як податки до бюджету рф, а отже – опосередковано може підтримувати військові дії проти України.

Це вже не перший випадок, коли російські пісні опиняються на чолі українських музичних рейтингів. Так, "Дивогляд" розповідав, що нещодавно перше місце тимчасово утримувала композиція "Homay" від російського колективу Ay Yola, що базується в уфі та підтримує армію окупантів.

На тлі війни й боротьби за власну культурну ідентичність, така ситуація викликає щонайменше здивування, а часто й обурення – адже кожен клік на подібний контент врешті-решт має свою ціну.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ