Померла відома співачка Шинейд О'Коннор: трагічна біографія та чим вона запам'яталася

У 56-річному віці померла культова ірландська співачка Шинейд О'Коннор, яка пережила численні потрясіння, прийняття ісламу та трагедію в родині

Смерть артистки настала 26 липня, у середу. Причини поки не відомі. Про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на New York Times.

"З великим сумом ми повідомляємо про смерть нашої любої Шинейд. Її сім'я та друзі спустошені і попросили приватності в цей дуже важкий час", – йдеться у заяві її родини.

Зазначимо, що О'Коннор, яка народилася у 1966 році поблизу Дубліна, була ірландською співачкою, композиторкою, музиканткою та авторкою-виконавицею.

Її батьки розлучилися, коли дівчинці було лише 8 років, а згодом після цього її виключили зі школи. Дитина згодом була відправлена на навчання до притулку після того, як вчинила крадіжку в магазині.

У 15-річному віці Шинейд покинула навчання заради музики. У підсумку вона стала популярною у багатьох країнах світу, випустивши понад 10 альбомів та 30 синглів.

Одна її найвідоміших робіт – кавер на пісню Прінса Nothing Compares To You. Billboard Music Awards назвав цю пісню синглом номер один у світі у 1990 році.

Альбом I Do Not Want What I Haven't Got, до якого ввійшла згадана пісня, тоді ж отримав Греммі. Цікаво, що одного разу співачка відмовилася брати участь в церемонії вручення премії Греммі, бо хотіла продемонструвати зневагу до шоу-бізнесу.

У 1992 році О'Коннор, яка позиціонувала себе як феміністка, розірвала фото Папи Іоанна Павла II в ефірі Saturday Night Live з вигуком "Воюйте зі справжнім ворогом!". У 2003 році вона покинула сцену, щоб вивчати теологію.

Шинейд О'Коннор розриває фото
Шинейд О'Коннор розриває фото
Фото: Фото з відкритих джерел

У 2018 році артистка прийняла іслам і змінила своє ім'я на Шухада Садакат. Водночас вона продовжила виступати під ім'ям Шинейд О'Коннор. У 2021 році вийшли її мемуари за назвою "Спогади", а також за рік після цього про її життєвий шлях зняли фільм.

Ірландка була у шлюбі чотири рази. У неї залишилися дочка та двоє синів. Четверта дитина, 17-річний син Шейн, здійснив самогубство у 2022 році. Хлопець у січні минулого року втік з лікарні, де перебував під наглядом через спробу суїциду, і вбив себе. За тиждень після цього О'Коннор намагалася теж скоїти суїцид.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що померла акторка і співачка Джейн Біркін.

Дивіться також відео 5 каналу: Фестиваль вікінгів! Битви на мечах, стрільба з лука та середньовічні розваги! Чи передали дух епохи

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше