Хоча сільське господарство давно вважається важкою фізичною працею, нові дослідження показали, що воно може мати значний вплив і на психічне здоров'я. Вчені з Університету Іллінойсу в Урбана-Шампейн виявили серйозні проблеми з психічним станом фермерів, звернувши увагу на гендерні відмінності в реакції на стрес. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на News Medical.
Деталі відкриття
Дослідження під керівництвом Кортні Катбертсон і Джозі Рудольфі включало опитування 536 фермерів (70% чоловіків і 30% жінок), щоб оцінити рівень стресу, тривожності, депресії та соціальної підтримки. Результати показали, що хоча і чоловіки, і жінки в сільському господарстві стикаються з психічними проблемами, жінки частіше відчувають сильні симптоми тривожності та депресії.
Згідно з результатами, 34% фермерів відповідали критеріям легкого тривожного розладу, а 26% страждали від симптомів депресії. Ці показники значно перевищують середні значення для загального населення, де тривожні розлади і депресія зустрічаються у 18-19% людей. Хоча чоловіки частіше повідомляли про легші симптоми, жінки, як правило, відчували більш виражені прояви тривожності та депресії. Серед основних факторів стресу були фінансові труднощі, нестача часу та економічні умови, але для жінок особливо значущим виявився міжособистісний стрес.
Одним з основних висновків дослідження стало те, що жінки-фермери набагато частіше за чоловіків страждають від депресії та тривожності через географічну ізоляцію та низький рівень соціальної підтримки. Жінки, які відчували недостатню підтримку з боку сім'ї, мали у 12 разів вищий ризик розвитку депресивних симптомів і у 8 разів вищий ризик тривожних розладів у порівнянні з чоловіками.

Інше цікаве відкриття стосувалося різниці в сприйнятті соціальної підтримки між чоловіками і жінками. Чоловіки-фермери частіше повідомляли, що отримують емоційну підтримку від своїх партнерів, тоді як жінкам такого рівня підтримки часто бракувало. Це могло бути пов’язане з гендерними стереотипами щодо емоційної підтримки: жінки зазвичай надають більше турботи у стосунках, але самі отримують менше емоційної підтримки у відповідь.
Автори дослідження підкреслюють важливість покращення послуг з охорони психічного здоров'я в сільських громадах, особливо для жінок. Розширення систем соціальної підтримки може стати вирішальним кроком у покращенні психічного стану фермерів. Рудольфі закликав збільшити доступ до ресурсів для жінок-фермерів, щоб допомогти їм подолати виклики.
Ця проблема характерна не лише для фермерів. Психічне здоров’я в сільських районах загалом страждає через ізоляцію, обмежений доступ до медичних послуг і фінансові труднощі, причому жінки виявляються більш вразливими до цих чинників.
Раніше "Дивогляд" розповідав, як перевірити за допомогою свого характеру, чи у нормі мій мозок.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.