Небезпечність котів: науковці зробили відкриття, яке може налякати господарів 4-лапих

У рамках нового дослідження вчені виявили, що психічні розлади та бактеріальна інфекція, яка може передаватися через котячі подряпини, пов'язані між собою

Часто лікарі не можуть точно визначити причину психічних розладів. Однак останні дослідження показують, що психоз і шизофренія можуть бути викликані відомими медицині бактеріями Bartonella. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Neuroscience News.

Про що варто знати?

Переносниками бартонельозної інфекції є паразити на зразок бліх, вошей та кліщів. Від їхніх укусів інфекцію можуть отримати й домашні тварини, зокрема коти. Відомо 45 видів цих бактерій, з яких 18 є небезпечними для людини.

Один з видів цих бактерій – Bartonella henselae – викликає хворобу котячих подряпин. У минулому вважалося, що це легка короткотривала інфекція, що призводить до локального запалення на місці подряпини. Тепер учені з Університету штату Північна Кароліна вважають, що зараження Bartonella може призводити до серйозних психічних розладів, таких як психоз і шизофренія.

Вони дослідили зразки крові 116 людей на наявність ДНК бактерій Bartonella і виявили, що у пацієнтів з психічними розладами ймовірність зараження цими бактеріями втричі вища, ніж у здорових людей з контрольної групи.

Автори дослідження зазначили, що воно підтверджує зв’язок між інфекцією Bartonella та психозом, але не доводить причинності. Вони також вказали, що кількість позитивних тестів на антитіла до бартонельозної інфекції суттєво не відрізнялася між групами психічно хворих та здорових людей. Це означає, що дві третини людей з ДНК бактерій у крові отримали негативний тест на антитіла.

Лапи кота
Лапи кота
Фото: Erda Estremera / Unsplash

Науковці підкреслили, що ці бактерії мають широкий вплив на населення, тому серологічні тести можуть бути ненадійними. Результати дослідження також пояснюють, чому аналізи крові людей з психічними захворюваннями часто показують наявність маркерів неспецифічного запалення.

Окремо зазначимо, що коти можуть позитивно впливати на психологічний стан людини та її здоров'я загалом. Ось кілька способів, як це відбувається:

  • Зниження стресу і тривоги: Взаємодія з котами, зокрема пещення та гра, може знижувати рівень стресу і тривоги. Спілкування з домашніми тваринами стимулює вироблення окситоцину, гормону, який сприяє відчуттю щастя і зниженню стресу.
  • Зменшення самотності: Коти можуть бути чудовими компаньйонами, особливо для людей, які живуть наодинці. Їхня присутність і прив'язаність можуть зменшити почуття самотності.
  • Покращення настрою: Спостереження за поведінкою котів, їхніми іграми та пустощами може викликати позитивні емоції та покращити настрій.
  • Покращення серцево-судинного здоров'я: Дослідження показують, що власники котів мають нижчий ризик серцевих нападів та інсультів. Взаємодія з котами може знижувати кров'яний тиск і покращувати загальний стан серцево-судинної системи.
  • Соціальна підтримка: Наявність кота вдома може забезпечити відчуття соціальної підтримки, що є важливим для психічного здоров'я. Домашні тварини можуть бути джерелом емоційної підтримки в складні моменти.
  • Підвищення фізичної активності: Хоча коти не потребують вигулу, як собаки, вони все одно заохочують своїх власників до гри та руху, що сприяє фізичній активності.
  • Терапевтичний вплив: Коти часто використовуються в терапії, зокрема для дітей з аутизмом або людей з депресією. Вони можуть сприяти зниженню симптомів тривоги, покращенню соціальних навичок і загальному емоційному стану.
  • Відчуття відповідальності та рутини: Догляд за котом може допомогти встановити рутину та надати відчуття відповідальності, що позитивно впливає на психічний стан.

Загалом, коти можуть бути чудовими супутниками, які позитивно впливають на психічне та фізичне здоров'я своїх власників.

Раніше стало відомо, що у селі на Волині встановили карантинні обмеження через виявлений випадок сказу в домашньої тварини.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше