Спалах скарлатини у Києві: як вберегти дитину та симптоми

У Києві зафіксували спалах скарлатини, внаслідок чого деякі школи запровадили карантин або перейшли на дистанційну форму навчання

Чимала кількість школярів вимушено навчається вдома, бо у столиці зафіксували випадки скарлатини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Главком".

Переважно ця хвороба вражає дітей. Наразі у МОЗ ніяк офіційно не коментували спалахи гострого інфекційного захворювання у Києві.

Що треба знати про цю хворобу?

  • Симптоми

Скарлатина є гострим інфекційним захворюванням, яке викликає гемолітичний стрептокок групи А. Найчастіше на скарлатину хворіють діти, але також вона загрожує доросли.

Інкубаційний період становить 1-12 днів, але розвиток може відбутися швидше – від 2 до 7 днів. Хвороба починається раптово з ангіни – на язику можна помітити біле нашарування, яке зникає за 2-3 дні, а згодом він стає яскраво-малинового кольору.

Скарлатина характеризується гострим початком хвороби. Організм стикається з вираженою інтоксикацію, підвищеною температурою, сильним болем в горлі, особливо при ковтанні. Серед другорядних ознак відомо про головний біль, загальну слабкість, блювоту, сухість шкіри.

Головний симптом хвороби – висип, які може з'явитися на 2-3 день захворювання. Він сконцентрований на згинальних поверхнях кінцівок, природних складках, шиї, бічній поверхні тулуба і животі. В основному висип фіксують на нижній частині живота, у паховій зоні, на сідницях, внутрішніх поверхнях кінцівок.

  • Як захиститися?

Щеплення від скарлатини немає, але того, як людина перехворіла, у неї з'являється імунітет. Специфічна профілактика теж відсутня, але у зв'язку, що це інфекційна хвороба, лікарі радять частіше провітрювати приміщення, прогулюватися на свіжому повітрі, уникати контактів з хворими, а також мити руки після вулиці та перед їжею.

  • Як передається?

Скарлатина передається переважно крапельним шляхом, але також є випадки, коли вона передавалася контактно-побутовим шляхом. Наприклад, через іграшку чи їжу.

  • Лікування

Госпіталізація при скарлатині не є обов'язковою. Хворі можуть бути вдома, де треба дотримуватися постільного режиму і всіх рекомендацій лікаря.

Медики обов'язково призначають у таких випадках антибіотики. У разі важкого перебігу хвороби, з ускладненнями (хвороби нирок, гломерулонефрит, проблеми з серцем та суглобами), то, згідно з епідемічними показаннями, є необхідність госпіталізації.

Для полегшення стану хворих медики радять полоскати ротову порожнину і користуватися препаратами, які можуть зняти свербіж у місцях висипання.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що на Тернопільщині зафіксували гепатит А.

Дивіться також відео 5 каналу: Студенти вимагають ЗВІЛЬНИТИ ФАРІОН! Як відреагували у виші?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше