Серце

Як написати згоду на посмертне донорство органів в Україні

Shutterstock

Маленький, але важливий крок

В Україні все частіше почали з’являтися новини про успішні операції з трансплантації органів. Це дає шанс на життя для сотень пацієнтів, які роками чекали на пересадку або змушені були робити дороговартісні операції закордоном.

Не в останню чергу такі операції стали можливими завдяки впровадженню механізму посмертного донорства. Один донор після своєї смерті може врятувати життя 4-5 людей.

Якщо ви хотіли би також мати змогу врятувати комусь життя і написати прижиттєву згоду, але не знаєте як це робити, "Дивогляд" публікує детальну інструкцію від Українського центру трансплант-координації.

Крок 1. Перейти на сайт https://utcc.gov.ua/ і відкрити розділ Регіональні центри.

Крок 2. Оберіть на карті регіон свого проживання і клініку, яка займається таким видом медичної допомоги, як трансплантація.

Крок 3. Зв’яжіться з трансплант-координатором відповідної клініки за вказаним контактом та прийдіть у клініку у призначений час.

Крок 4. Візьміть із собою документ, який підтверджує особу: паспорт або ID-картку та ІПН.

Важливо! Заява на згоду чи незгоду про посмертне донорство набуває чинності лише після незворотної смерті мозку або біологічної смерті. Підписати заяву може лише повнолітня і дієздатна особа.

Упродовж життя ви можете змінити свою думку і відкликати попередню письмову заяву про згоду/незгоду необмежену кількість разів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ