Японія хоче скоротити випадки суїциду від перевтоми

avtovesti.com

В Японії прийняли закони, які покликані зменшити кількість суїцидів працівників від перевтоми.

Через десятиліття після того як термін "karoshi" - смерть від перевтоми - увійшов в японський лексикон, уряд країни все ще бореться і намагається взяти контроль над цією проблемою, повідомляє Bloomberg.

Японські чиновники збілишили кількість національних свят, але японці як і раніше уникають відпочинку і число пов'язаних з роботою самогубств мало змінилися за останні десятиліття. Показати відданість своїй компанії через жертву і не залишати робоче місце першим ніж його покине керівник, таке відношення глибоко вкоренилося в японських працівників.

Понад 2 тисячі самогубств трапляється в Японії щороку через надмірну втому від роботи. Законодавці торік вирішили вжити заходів після отримання петиції з підписами півмільйона японців, в якій вони закликали уряд поліпшити ситуацію.

Опубліковані заходи уряду включають в себе рекомендації компаніям скорочувати робочі години та збільшувати відпустки. Законопроект внесений до парламенту у квітні зобов'язує японські компанії оплачувати відпустки працівникам.

"Японські компанії, як правило, підштовхують своїх співробітників до понаднормової роботи, а не збільшують кількість персоналу," - сказав економіст SMBC Nikko Securities в Токіо. "Нестача робочої сили змушує фірми в деяких галузях примушувати працівників працювати понаднормово", - додав він.

Кількість державних свят в Японії складає 16 протягом року, тривалість оплачуваної відпустки - 18 днів.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ