Під час обшуків в Німеччині знайшли коней Гітлера

dw.de

Монументальні бронзові скульптури гітлерівської епохи, що зображують коней у натуральну величину, знайшли у Німеччині під час обшуку в одному зі складських приміщень в місті Бад-Дюркхайм.

Про це пише Deutsche Welle, посилаючись на Bild та dpa.

Як зазначає видання, виявлені творіння скульптора Йозефа Торака під назвою "Крокуючі коні" вважалися зниклими з 1989 року.

У 1939 році вони стояли на зовнішніх сходах Нової рейхсканцелярії в Берліні, де знаходився кабінет Гітлера. За задумом нацистського диктатора Берлін повинен був стати "всесвітньої столицею", що доводить, зокрема, своєю монументальною архітектурою перевагу арійської раси. За дорученням архітектора Альберта Шпеєра, якому довірили будувати "Німеччину" (таку назву мало отримати місто), цілий ряд художників і скульпторів створювали статуї атлетично складених людей і тварин. В такому ж стилі виконані і бронзові "Крокуючі коні" Торака.

Після закінчення Другої світової війни сховище виявилося в радянській окупаційній зоні, а бронзові коні, зокрема, були встановлені на спортмайданчику радянського військового містечка в Еберсвальді. Там їх бачили востаннє у березні 1989 року. Після возз'єднання Німеччини і виведення радянських військ з території колишньої НДР скульптури зникли в невідомому напрямку. Існували різні думки щодо їх зникнення: бронзових коней або розплавили, або вивезли в СРСР, або продали на місці багатим колекціонерам.

За інформацією видання, кожна зі скульптур оцінюється в приблизно 100 тис. євро, а на чорному ринку за скульптури раніше пропонували від 1,5 до 4 млн євро.

Який шлях пройшли коні за минулу чверть століття, ще належить встановити. Також з'ясування вимагає право власності на скульптури, зазначає видання.

У ході обшуків німецьким слідчим органам вдалося виявити також ряд монументальних робіт, зокрема, скульпторів Арно Брекера і Фріца Клімша , які теж "служили" своєю творчістю Гітлеру.

За інформацією видання, у справі затримано вісім чоловік у віці від 64 до 79 років. Чергові деталі справи поки не розголошуються.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ