Психологи 11 моделей поведінки, які є характерними для тих, хто приречений на невдачу. Експерти з розвитку особистості пояснили, як ці риси заважають людям розкрити свій потенціал і що можна зробити, щоб їх позбутися. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Your Tango.
Постійна критика інших
За словами психолога Ніка Вігналла, надмірна критичність – це не що інше, як "захисний механізм, що допомагає людям приховати власні невпевненості". Постійний осуд оточуючих не лише псує стосунки, а й заважає саморозвитку. Людина, яка постійно критикує інших, відволікається від власних проблем, замість того, щоб їх вирішувати.
Жалість до себе
Психотерапевтка Ненсі Карбон зазначає: "Якщо ви завжди в ролі жертви, ви не берете відповідальності за своє життя". Така людина шукає винних у своїх проблемах, замість того, щоб аналізувати власні дії та змінювати підхід до життя.
Опір змінам
Докторка Кейт Труітт пояснює, що люди бояться змін, оскільки це означає вихід із зони комфорту. Але без прийняття нового неможливий жоден розвиток. Ті, хто протистоять змінам, позбавляють себе можливості для зростання.
Уникнення труднощів
Близько 70% людей переживають значне психологічне зростання після складних періодів у житті. Втім, якщо людина не наважується долати труднощі, вона не отримує цінного досвіду та не стає сильнішою.
Відмова визнавати помилки
Вігналл наголошує, що здатність визнавати свої помилки – ознака емоційної зрілості. Люди, які завжди шукають виправдання і перекладають провину, позбавляють себе шансів на самовдосконалення.

Зарозумілість
Ті, хто вважає себе кращими за інших, часто не вміють приймати поразки. Самовпевненість може здаватися ознакою сили, але насправді вона свідчить про страх перед невдачею та нездатність бути гнучким.
Недотримання обіцянок
Лайф-коуч Еріка Іслер радить завжди дотримуватись обіцянок, адже це формує довіру – і до себе, і до інших. Якщо слова не збігаються з діями, людина втрачає авторитет та впевненість у власних силах.
Ігнорування власного здоров'я
Психологиня Клер Вайсманн наголошує, що турбота про себе – це не розкіш, а необхідність. Відсутність уваги до фізичного та ментального здоров'я позбавляє людину енергії та здатності досягати цілей.
Постійні виправдання
Дослідження, опубліковане в Journal of Social and Clinical Psychology, показало, що виправдання підривають відповідальність людини та змушують її виглядати ненадійною. Чим більше людина шукає відмовки, тим далі вона від справжнього прогресу.
Звинувачення інших у своїх проблемах
Експерт з психології Араш Емамзаде пояснює, що люди, які постійно перекладають провину на інших, не розвивають навички саморефлексії. Вони живуть у хибному уявленні, що світ має їм щось дати, а не самі повинні працювати над собою.
Страх бути собою
Багато людей настільки бояться осуду, що прикидаються кимось іншим. Але психологиня Чікі Девіс наголошує: "Якщо людина не дозволяє собі бути собою, вона рано чи пізно відчуває втому, самотність і втрату сенсу".
Як змінити своє життя?
Кожен може змінити власні установки та розпочати шлях до успіху. Головне – навчитися відповідати за свої вчинки, приймати зміни та не боятися складнощів. Позбувшись перелічених моделей поведінки, людина відкриває для себе нові можливості та формує шлях до справжньої самореалізації.
Раніше "Дивогляд" розповідав про 7 тривожних сигналів, які допоможуть зрозуміти, що людина лише вдає доброзичливість.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.