Зазвичай Китайський Новий Рік святкують після зимового сонцестояння, коли на небі з’являється другий молодий Місяць
Новий рік зустрічають не тільки з 31 грудня на 1 перше січня. У Китаї Новий рік відзначають в інший день, до того ж ця дата постійно змінюється. Коли у 2025 році святкуватимуть Китайський новий рік та історію цього свята розповість "Дивогляд".
Історія Китайського Нового року

За китайською легендою колись існувало чудовисько Ніан, яке їло худобу, врожай та нападало на людей. Проте одного разу мешканці довідалися, що ця істота боїться червоного кольору, гучних звуків та музики. Це і стало символами Китайського Нового року.
Тепер, щоб відлякати Ніан, у новорічну ніч китайці прикрашають вулиці та свої будинки в червоних кольорах із відповідною символікою. Це має оберігати дім та родину від лиха й злих духів. Також традицією є запускання феєрверків.
Коли святкуватимуть Китайський Новий рік у 2025 році

Зазвичай Китайський Новий Рік святкують після зимового сонцестояння, коли на небі з’являється другий молодий Місяць. Цього року зимове сонцестояння відбулося 21 грудня. Новий рік китайці святкують два тижні, це свято вони пов’язуються з приходом весни та називають Новий рік святом весни.
За китайським календарем символом минулого року 2024 був Зелений Дерев’яний Дракон. А у 2025 році нас зустріла Зелена Дерев’яна Змія, яка символізує гнучкість, гармонію, інтуїцію, мудрість, спокій та проникливість.
У 2025 році за східним календарем у Китаї Новий рік святкуватимуть – 29 січня. За цим календарем настане 4722 рік, а триватиме він до 16 лютого 2026 року.
Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як 107-річна мешканка Китаю вразила соцмережі з величезним "рогом" на лобі.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.