Чорна п’ятниця – це одна з найулюбленіших подій осені як для покупців, так і для магазинів. Адже люди купують за знижками улюблені товари, а магазини отримують прибуток більший ніж у інші дні. Однак не завжди знижки є "справжніми", а покупцям насправді вдається заощадити. Про секрети Чорної п’ятниці, як заощадити в день знижок та, як деякі магазини дурять своїх покупців розповість "Дивогляд".
Поняття Чорної п’ятниці з’явилися ще у 1960-х роках. Тоді після Дня Подяки в магазинах відбувався хаос у магазинах через натовпи покупців, а поліція називала цей день Чорною п’ятницею.
Однак згодом у 1970-х роках поняття Чорної п’ятниці набуло теперішнього значення. Продавці почали помічати, що саме в цей день зростають продажі і магазини можуть збільшити свій прибуток. Збитки, які записували червоним у бухгалтерських звітах змінювали на прибуток, який позначали чорним. Так і з'явилася назва "Чорна п'ятниця".
У цьому році в Україні Чорна п’ятниця припадає на 29 листопада. Тому варто знати, як зберегти свої кошти в цей день та не натрапити на шахраїв.
Секрети Чорної п’ятниці – до яких маркетингових дій вдаються продавці
Несправжні Знижки
Це найпоширеніша дія магазинів, яку використовують під час різних розпродажів. Суть цього секрету полягає в тому, що за деякий час до дня розпродажу, наприклад Чорної п’ятниці магазин підіймає ціну на товари.
А в день розпродажу ставить знижку, наприклад 70%. Насправді ж, за такою великою цифрою приховано лише 25-30% знижки. Секрет у звичайній етикетці, де продавець вказує "стару ціну" 500 гривень, а за знижкою 300, хоча насправді товар так і коштує у звичайні дні.
Щоб зберегти свої кошти, завчасно відстежуйте ціни та порівнюйте їх з іншими пропозиціями, щоб знайти вигідний варіант.
Обмеження в часі
Майже кожен колись помічав таймери на сайтах магазинів, коли час купівлі товару за знижкою обмежений. Або ж кількість наявного товару обмежена в той час, коли насправді на складі цього товару більше ніж достатньо.
Завдяки цьому маркетинговому ходу покупці не мають вибору та купують, адже не можуть втратити можливість придбати товар за знижкою, поки він є в наявності. А думка про втрачену вигідну покупку збиває з пантелику.
Додаткові товари за півціни
До таких пропозицій часто вдаються магазини косметики, побутової хімії тощо. Прикладом цього є пропозиції додаткового товару за півціни.
Завдяки гачку "товар за півціни" клієнт в більшості випадків придбає його, хоча він йому і не потрібен. Такі товари можуть мати термін придатності, який спливає.
Старі товари за "знижками"
Часто продавці використовують Чорну п’ятницю, як спосіб збути старі товари, які вже залежалися на полицях магазинів. Іноді перед розпродажем замінюють не тільки цінники, але й товари.
У день шалених розпродажів покупці через ажіотаж майже не звертають увагу на якість, характеристики та модель товару. Увага покупців прикута лише до знижок та цін, що є вдалим для магазинів, але не для гаманців їх клієнтів.
Щоб вберегти себе від невдалих витрат та покупок, варто бути обачними та уважними. Якщо ви натрапили на товар зі знижкою 80 %, наприклад техніку, тоді варто замислитися над його якістю та новизною.
Несправжні ціни
Доволі часто можна побачити занижені ціни напередодні розпродажу саме в соцмережах чи на сайтах магазинів. Але у фізичних магазинах таких цін не знайти.
Річ у тому, що недобросовісні продавці вказують вигадані ціни (занижені) на сайті, щоб зацікавити клієнта. Коли покупець, зваживши всі переваги та ціну, яка суттєво відрізняється від інших варіантів, приїжджає до магазину – купує товар дорожче.
Наприклад, у магазині товар за меншу ціну "закінчився", однак є трохи дорожчий, але ж кращий та якісніший. Це змушує покупця придбати його, адже він розраховував на покупку.
Як зберегти свої кошти та заощадити
- Порівнюйте ціни, щоб знайти вигідніший варіант. Націнка на один і той самий товар у різних магазинах може бути різна.
- Перевіряйте чи справжні знижки, наприклад заздалегідь слідкуйте за цінами товарів, які вас цікавлять.
- Підготуйте список потрібних покупок, які ви плануєте зробити в Чорну п’ятницю. Це допоможе уникнути імпульсивних покупок.
- Також визначте ліміт коштів, які ви збираєтесь та зможете витратити в "день шопінгу".
- Купуйте в перевірених та знайомих магазинах, які мають гарну репутацію та піклуються про довіру свої клієнтів.
Раніше "Дивогляд" розповідав про які 8 товарів з секонд-хенду можуть зашкодити, що саме не варто купувати.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.