Не купуйте це у секонд-хенді: 8 товарів, які можуть зашкодити

Секонд-хенд – це екологічний та вигідний вибір, але не всі предмети можна купувати вживаними.

Американська дизайнерка інтер’єру Енді Морс поділилася списком із восьми речей, які краще купувати новими, щоб забезпечити чистоту та безпеку свого дому. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Southernliving.

Матраци та постільна білизна

Морс підкреслює, що вживані матраци можуть бути незручними через залишені вм’ятини, а також ризикованими через можливих постільних кліщів. Аналогічно, постільна білизна має бути новою для гігієни.

Дитячі ліжечка

Ліжечка для новонароджених краще купувати новими, оскільки у б/у моделях можуть бути відсутні важливі деталі, що порушує стандарти безпеки.

Побутова техніка

Вживані пристрої можуть мати приховані несправності, а також втрату гарантії. Дизайнерка радить купувати нову техніку під час розпродажів, таких як "Чорна п’ятниця".

Антипригарний посуд

Подряпаний посуд із антипригарним покриттям може бути небезпечним через виділення токсичних речовин. Морс рекомендує вибирати нові моделі, що відповідають сучасним стандартам.

Пошкоджені меблі

Відновлення пошкоджених меблів може обійтися дорожче за їхню реальну вартість. Навіть для майстрів із ремонту відновлення складних дефектів може стати невигідним.

М’які меблі

диван, м'які меблі
диван, м'які меблі
Фото: Shutterstock

Морс зазначає, що вживані м’які меблі іноді можна купувати, але з ретельною перевіркою. Чищення допоможе позбутися більшості проблем, але оновлення подушок чи оббивки може вимагати додаткових витрат.

Лампи

Купуючи лампи в секонд-хенді, важливо перевірити їхню проводку. Дизайнерка радить звертатися до електрика, щоб уникнути потенційного ризику займання. У деяких випадках професійне перепідключення може вирішити проблему.

Чому важливо обирати розумно?

Придбання нових речей у цих категоріях забезпечить не лише безпеку, але й довший термін їхньої служби. Хоча секонд-хенд – це чудова нагода для економії та екологічного підходу, не варто ризикувати здоров’ям і комфортом.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що одяг із секонд-хендів зазвичай обробляють спеціальними хімікатами, такими як формальдегід і бромистий метил, для знищення комах, грибків і бактерій. Ці речовини ефективно знезаражують тканини, але після них залишається різкий запах. Експерти заспокоюють – при дотриманні стандартів хімічна обробка безпечна для людини. У контексті цього ми назвали 5 ефективних методів очищення одягу з секонд-хенду.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше