Чому людей ховають у трунах і чи варто від них відмовлятися: ТОП-3 головні аргументи від вчених

Протягом сотень тисяч років людство дотримувалося традиції поховання померлих, але, на жаль, цей підхід виявився далеко не ідеальним

Приблизно 404 685 гектарів землі у світі вже зайнято під кладовища, а для виробництва трун щороку вирубують близько 1,6 мільярда дерев тільки в США. Постає питання, що ж станеться, якщо людство відмовиться від використання трун і почне ховати померлих просто в землю? Про це розповість "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

ТОП-3 аргументи

Дослідники застерігають, що це не вирішить усіх проблем. Хоча служби екстреної допомоги часто використовують для транспортування тіл чорні мішки, під час поховання труни виявляються більш практичними. Окрім емоційного аспекту для родичів, труна забезпечує зручніше транспортування завдяки ручкам та міцній структурі. Деякі науковці навіть вважають, що труни можуть бути засобом захисту від поширення хвороб.

Поширення інфекційних захворювань є однією з основних проблем, що виникають після смерті. За даними ВООЗ, такі хвороби, як туберкульоз, холера та різні геморагічні інфекції, можуть передаватися через тіла померлих. Особливо це стосується тих, хто регулярно контактує з покійними.

Для зменшення ризиків труни іноді герметизують, щоб ізолювати тіло. Свинцеві труни традиційно використовували для захоронення королівських осіб, починаючи з Вільгельма Завойовника, чиє тіло почало розкладатися через вибух кишечника під час похорону. У деяких країнах така практика досі є законодавчою нормою.

Кладовище
Кладовище
Фото: Shutterstock

Ще однією проблемою є процес розкладання тіл у природі, який відбувається значно швидше, ніж у трунах. У ґрунті містяться безліч мікроорганізмів, комах та тварин, які активно сприяють цьому процесу. Мухи можуть проникати на глибину до двох метрів, щоб відкласти яйця в тіла, а такі хижаки, як лисиці чи койоти, можуть розривати могили, аби дістатися до останків. У разі, якщо тіло буде поховане без труни та із незначним шаром землі, воно ризикує не залишитися під землею надовго.

Також варто враховувати фактор захисту від грабіжників могил. Поховання відображають культурні цінності минулого, і тому місця, де лежать стародавні люди, стають об'єктами інтересу для розкрадачів. У відповідь на таку загрозу в деяких країнах було розроблено навіть спеціальні "гробові торпеди", які мали захищати тіла від руйнування могил.

Отже, поховання без використання трун має свої суттєві недоліки як з екологічного, так і з санітарного боку, залишаючи чимало відкритих питань для сучасного суспільства.

Раніше "Дивогляд" писав, що жінка, серце якої зупинилося на 11 хв, розповіла про рай і пекло.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше