Наприклад, раніше дослідники не мали можливості зазирнути вглибину вулканів, але тепер новий інтелектуальний метод візуалізації зробив це реальністю. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.
Деталі дослідження
Група вчених з Французького національного центру наукових досліджень (CNRS) розробила унікальний підхід, який дозволяє досліджувати внутрішні структури цих природних утворень. Це перша технологія такого типу з таким рівнем деталізації. Дослідники запозичили деякі принципи з медичної візуалізації та оптичних мікроскопів, адаптувавши їх для геологічних досліджень.
За словами вчених, новий метод, відомий як матрична візуалізація, дозволяє подолати труднощі, з якими вони стикалися раніше, пов'язані з обмеженими даними про сейсмічні хвилі. Ці хвилі можна використовувати для ідентифікації різних матеріалів у земній корі.
Точний моніторинг тиску магми та змін у вулканах має величезне значення для прогнозування можливих вивержень. Проте візуалізація магматичних систем завжди була складною задачею. Для проведення дослідження вчені обрали вулкан Ла-Суфрієр на Гваделупі, де існує достатньо датчиків, що дозволяє зібрати детальні дані про внутрішні процеси.
Вони знайшли спосіб об'єднувати інформацію з кількох геофонів і отримали деталі, які окремі датчики не можуть вловити. Успіх методу полягає у зменшенні спотворень, які виникають під час відбиття сейсмічних хвиль, завдяки застосуванню так званого ефекту пам'яті.
Вчені використали кореляції хвиль, стійких до перешкод, і в результаті матрична візуалізація успішно розшифрувала дані. Відповідно науковці тепер можуть створити карти внутрішньої структури вулкана на глибині до 10 км із роздільною здатністю 100 метрів.
Вивчення отриманих даних виявило кілька складних шарів магми та їх зв'язок з іншими геологічними структурами, що відкриває нові горизонти для розуміння внутрішніх процесів вулкана. З часом це дозволить ефективніше прогнозувати його активність. Ще однією перевагою нового методу є те, що він не потребує встановлення нових датчиків, оскільки здатний працювати з уже наявними даними.
Раніше "Дивогляд" розповідав, що жінка впала всередину діючого вулкана, коли позувала.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.