Свято Покрови Пресвятої Богородиці: історія свята, заборони та традиції

Покрова Пресвятої Владичиці Богородиці і Приснодіви Марії – це велике свято в Українській церкві

Перше явлення Пресвятої Владичиці Богородиці згадують у середині X століття. Тоді Божа матір з’явилася у Влахернській церкві Константинополя під час молитви християн. "Дивогляд" розповість про історію свята Покрови та яких заборон треба дотримуватись у цей день.

Покрова Пресвятої Богородиці має велике значення для українського війська, 1 жовтня в Україні святкують День захисників і захисниць України. Також на Покрову відзначають День українського козацтва. 

Свято Покрови Пресвятої Богородиці було важливим для козаків. У цей день вони обирали нового отамана. Для козаків Богородиця була захисницею, перед битвами вони молилися до неї та просили допомоги. 

У Запорізькій Січі був храм, присвячений Покрові Пресвятої Богородиці, для більшості свято Покрови було святим. А ікони з образом Богоматері козаки носили на хоругвах як духовний символ.

Історія свята Покрови

За народними переказами в 910 році віряни молилися за визволення свого міста від загарбників – сарацинів, які взяли в облогу місто. Під час молитви старцеві Андрію та його учневі Єпифанію явилась Пресвята Богородиця.

Божа матір покрила християнський народ великим полотном – покровом. "Осяяна небесним світлом і оточена ангелами та святими" Пресвята Богородиця покрила народ та захистила місто від ворогів.

.
.
Фото: УІНП

Ще за однією з версій, у 860 році руське військо на чолі з київським князем Аскольдом, майже взяло столицю Візантійської імперії Царгород – Константинополь. Тоді молитви греків про спасіння, почула Діва Марія і покрила місто "своїм захистом", наче густим туманом. Так Божа матір врятувала місто від нападників.

Явлення Богоматері стало знаком для вірян, після цього люди почали молитися їй на захист та покров. Так і з’явилася назва свята Покров Пресвятої Богородиці. Покрова стала символом заступництва і молитви про спасіння світу від зла.

Що не можна робити на Покрову 

  • Сваритися, лихословити, бажати іншим зла.
  • Давати пусті обіцянки, бо це призведе до невдачі.
  • Займатися фізичною працею, прибирати та прати, проте можна готувати страви до святкового столу.
  • Шити, в’язати та вишивати.
  • Пити алкоголь та переїдати. Хоч і посту не треба дотримуватися в цей день, проте варто слідкувати за своїм раціоном.
  • Не можна відмовлятися від гостинності, чим більше гостей буде в цей день у вашому домі, тим більше достатку буде в родині.
.
.
Фото: УІНП

Що можна та треба робити на Покрову

  • Готувати млинці та пригощати ними родину та знайомих, чим більше млинців, тим більше тепла буде в домі.
  • Святкувати Покрову всією родиною за столом.
  • Допомагати нужденним та знедоленим, за щедрість отримаєте вдвічі більше.

Раніше "Дивогляд" розповідав про український церковний календар на 2024 рік нові дати свят, постів і поминальних днів. 

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.













ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше