Що станеться з людством, якщо зникнуть усі тварини – моторошне пояснення

Хоч прогулянки на природі без небезпеки зіткнутися з хижаками могли б здатися приємними, життя без дикої природи було б досить трагічним

Якби тварини перестали підтримувати баланс біорізноманіття на Землі, це призвело б до серйозних наслідків, і, зрештою, саме людство могло б стати наступним видом, приреченим на вимирання.

Чому експерти вважають, що ми перебуваємо на межі шостого масового вимирання? Чи могли б усі люди вижити, ставши вегетаріанцями? Як це вплинуло б на фармацевтичну галузь? Про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на What if.

Історія знає 5 великих масових вимирань

Зараз ми можемо перебувати на порозі шостого. Такі вимирання настільки масштабні, що призводять до зникнення 75-90% усіх видів на Землі. Науковці визначають ці події за геологічними свідченнями, такими як хімічний склад гірських порід і викопні останки.

Останні 11 500 років ми живемо в голоценову епоху, яка почалася після останнього льодовикового періоду. Однак багато науковців вважають, що ми вже в епосі антропоцену, яка, на їхню думку, почалася з розвитку викопного палива та промислової революції. Деякі експерти навіть вважають, що антропоцен почався з моменту, коли люди почали займатися сільським господарством.

Як би там не було, з ростом чисельності населення зростає попит на продукти харчування, паливо та пластик, що призводить до скорочення дикої природи. Але що б сталося, якби люди залишилися останнім видом, що вижив?

Згідно з нещодавньою доповіддю міжнародної урядової організації, близько мільйона видів тварин і рослин перебувають на межі вимирання. Для порівняння: понад 50% сучасних ліків і 90% традиційних лікарських засобів походять від диких рослин і тварин.

Ведмежата
Ведмежата
Фото: Shutterstock

Тварини також відіграють важливу роль у тестуванні життєво важливих вакцин. Без випробувань на тваринах людство могло б опинитися в світі, де людей використовували б як піддослідних. Щури та інші гризуни складають 75% усіх тварин, залучених до наукових тестів. Вони легкі в розведенні, а їхня фізіологія та гени схожі з людськими.

Без цих маленьких помічників нам довелося б покладатися на комп'ютерне моделювання та культивування тканин в лабораторних умовах. Однак цей процес був би дорогим і важким для реалізації.

Крім того, тварини забезпечують нас важливими для життя інгредієнтами, наприклад, отрутою змій для ліків від високого тиску або інсуліном, отриманим з підшлункових залоз свиней. А всі наші улюблені продукти, як-от молоко, сир, гамбургери, стали б лише віддаленими спогадами. Щоб уникнути голоду, довелося б значно збільшити виробництво штучного м'яса та овочів.

І це ще не все. Наприклад, планктон постачає велику частину кисню на планеті та допомагає регулювати зміни клімату. Без нього нам стало б набагато важче дихати.

Не варто забувати і про наших друзів-бджіл та інших запилювачів, які сприяють росту життєво важливих рослин. Без них довелося б винаходити нові технології для штучного запилення, наприклад, дрони або вітрові системи.

А тепер уявіть, що все це стосується не тільки їжі, а й одягу. Наприклад, будь-які вироби з шовку, вовни або бавовни стали б рідкісними й дорогими через відсутність тутових шовкопрядів, овець і належним чином запилених бавовняних полів. Ми мали б змиритися з одягом із синтетичних тканин, які, погодьтеся, далеко не найзручніші.

Наших пухнастих домашніх улюбленців теж замінили б роботи. Але, чесно кажучи, чи можуть вони бути такими ж милими й лагідними?

На щастя, завдяки постійним зусиллям зі збереження природи деякі види відновлюються. Наприклад, кількість китів майже досягла рівня, що був до початку активного китобійного промислу. Популяція білоголових орлів, які були на межі зникнення, теж поступово відновлюється. А горили з національного парку Вірунга продовжують виживати завдяки людям, які роблять усе можливе для їхнього порятунку.

Однак попереду ще багато роботи, щоб зберегти біорізноманіття нашої планети і забезпечити виживання тваринного світу.

Раніше "Дивогляд" розповідав, які країни мають найбільше шансів пережити апокаліпсис.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше