Чи витримали б каналізаційні системи планети таке навантаження? Або ж цей масовий злив спричинив би забиття труб і затопив ваш будинок неприємним вмістом? Ось що сталося б, якби всі жителі Землі злили воду в туалеті одночасно. Про це розповість "Дивогляд" із посиланням на What If.
Готові до цієї розмови?
Не соромтеся, адже людина витрачає приблизно 13 місяців свого життя на відвідування туалету. Для двох третин населення світу процес зливу є звичайною буденністю. Але приблизно 2,4 мільярда людей не мають доступу до належних санітарних умов.
Отже, ми маємо близько 5 мільярдів потенційних учасників цього "зливомобу" і щонайменше 2,5 мільярда унітазів по всьому світу. Що може піти не так?
Наслідки цієї події можуть варіюватися від "майже нічого не сталося" до масових аварій у трубах. І так, можливість того, що відходи повернуться у вашу оселю, теж реальна.
Коли ви змиваєте воду в туалеті, відходи рухаються трубами та потрапляють у каналізаційну систему. Спершу вони йдуть через систему труб під вулицею, а потім потрапляють у більші колектори, що ведуть до очисних споруд.
Труби, що ведуть до очисних станцій, розраховані на велику кількість стоків. Але чи витримають вони, якщо всі змиють воду одночасно?
Це неможливо точно передбачити без експерименту. Проте перше, що могло б постраждати від такої кількості відходів, – це насосні станції. Ці станції піднімають стоки вгору по трубах до очисних споруд.
Проте будь-яка система має свої обмеження. Коли каналізаційні труби переповняться, стоки почнуть повертатися назад – у ваш туалет. Вода почне виходити з унітаза, заповнюючи ванну кімнату, а згодом і інші зливні точки вашого дому, такі як душ, раковини та пральна машина.
Деякі труби не витримають такого тиску, і почнуть вибухати під землею, затоплюючи вулиці нечистотами.
Це, звісно, малоймовірний сценарій. Справа в тому, що навіть якщо всі змиють воду одночасно, це не означає, що всі відходи миттєво потраплять у каналізаційну систему. Відстань до очисних споруд може варіюватися, тому каналізація може витримати цей "зливопокаліпсис", залежно від якості вашої місцевої системи.
У найгіршому випадку, єдиною великою проблемою стане масове марнування води. Але варто пам'ятати, що багато людей не мають доступу до чистої води, а їхні дії можуть забруднювати джерела водопостачання, викликаючи захворювання.
Раніше "Дивогляд" розповідав про 10 подій, які можуть знищити світ.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.