Горіховий, який цьогоріч за новим стилем припадає на 16 серпня, є завершальним у циклі з трьох свят. "Дивогляд" розповість, які традиції і народні прикмети існують у цей день.
Традиції Горіхового Спасу
Згідно з церковною традицією, усі Спаси пов’язані з певною біблійною історією, а назва походить від слова "Спаситель".
Зокрема, Горіховий Спас вважається днем перенесення Нерукотворного образу Господнього до Константинополя. Він є зображенням Ісуса Христа, відбиток якого залишився внаслідок дотику до тканини після вмивання.
У народі ж це свято, окрім Горіхового Спасу, називають Полотняним або Хлібним. Свою назву воно отримало тому, що якраз у цей період дозрівають горіхи. В цей день, як правило, їх освячують у храмі, печуть з ними випічку та пригощають нею інших людей. Люди вірять, що продукт має цілющу силу, дарує міцне здоров'я та приносить добробут у будинок.
Також народна традиція каже про те, що на Горіховий Спас обов'язково потрібно влаштувати святкову вечерю, запросити у гості рідних та друзів. Головною стравою повинна стати горіхова випічка, яку, подейкують, потрібно робити виключно з додаванням борошна нового врожаю. Пісних законів дотримуватися не обов'язково, адже до моменту Спаса Успенський піст уже закінчився.

Народні прикмети 16 серпня
Наші предки ще з давніх-давен вірили у народні прикмети, що пов'язані з погодою та особистим життям. Серед них найпопулярніші такі:
- Якщо у свято йде дощ і вирує гроза – це до теплої осені;
- Якщо у якомусь горіхові виявили черв'яка – чекайте на нещастя;
- Якщо журавлі відлітають на південь – до заморозків на свято Покрови.
Заборони у свято Горіхового Спасу
Як і попередні Спаси, Горіховий має свої заборони. Якщо їх порушити, це може накликати біду. Зокрема, у цей день не можна:
- сваритися, ображати людей і самому ображатися;
- говорити погане про інших;
- відмовляти у допомозі чи пожертвуванні;
- переїдати.
Раніше "Дивогляд" повідомляв про ТОП-3 рецепти домашньої консервації з яблук на зиму.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.